Informacje

Strona Zegarki i Pióra powstała w celu zebrania i usystematyzowania (mam nadzieję) ciekawych materiałów oraz informacji o pojawiających się nowościach związanych z zegarkami i piórami wiecznymi. Mam nadzieję, że jej treść przyczyni się również do szerzenia wiedzy oraz pasji do tych pięknych przedmiotów codziennego użytku.

Foto: M. Bała

Foto: M. Bała

O mnie: Zegarkami oraz piórami wiecznymi interesuję się od wielu lat. Piórem pisałem odkąd sięgam pamięcią. Z zegarkami nie było tak prosto. O ile od dziecka lubiłem oglądać je na mijanych wystawach, o tyle czasomierz noszony na nadgarstku nie był dla mnie specjalnie istotny. Wszystko zmieniło się w 2006 roku, kiedy postanowiłem wymienić swoje kwarcowe Q&Q na coś ciekawszego. A że z natury muszę zgłębić temat na przysłowiową „10 stronę” przed zakupem, to zacząłem szukać i tak się zaczęło… Przeglądałem kolejne strony, a także zarejestrowałem się na forum KMZIZ, gdzie z każdym kolejnym postem dowiadywałem się, jak wiele jeszcze nie wiem. Po pewnym czasie zakupiłem swój pierwszy tzw. „poważny” zegarek mechaniczny. Wybór padł na Epos Sophistiquée 3383 Grand Date Vertical. W podobnym momencie co zegarkami zainteresowałem się także szerzej przyborami piśmienniczymi, wobec czego pióro przestało być jedynie narzędziem. Od tamtego czasu wsiąkłem w jedną jak i drugą tematykę. Wciąż staram się poświęcać swoim pasjom każdą możliwą chwilę. Do moich głównych hobby należy także fotografia, w której udaje mi się zdobywać kolejne osiągnięcia. Uwielbiam również góry, w których staram się bywać jak najczęściej.

3 odpowiedzi »

  1. Witam.
    Obserwuje od jakiegoś czasu Pana blog i jestem pod ogromnym wrażeniem, pełen podziwu dla opisów Piór.
    Piękna pasja zegarki i pióra.
    Powodzenia w kolejnych opisach.
    Pozdrawiam serdecznie Michal

  2. W piorach i zegarkach jest cos magicznego. Nie znam sie na tym ale moglbym je godzinami ogladac i czytac o tym. Pozdrawiam serdecznie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s