Oris

Oris Aquis Red Limited Edition

Foto: Materiały prasowe marki Oris.

Foto: Materiały prasowe marki Oris.

Wśród ostatnich nowości zaprezentowanych przez markę Oris, znalazł się limitowany do 2000 sztuk model z kolekcji Aquis. Kolorystyka oraz „Red” w nazwie, odnosi się do Morza Czerwonego oraz organizacji Red Sea Environmental Centre (zwanej dalej RSEC), które zajmuje się jego ochroną.. Akwen ten jest uznawany nie tylko za jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie, ale również za jeden z najbardziej zróżnicowanych ekosystemów naszej planety – żyje w nim blisko 1200 gatunków. Nowy model ma podkreślać, jak ważną rolę pełni RSEC w ochronie tego ekosystemu.

Foto: Materiały prasowe marki Oris.

Foto: Materiały prasowe marki Oris.

Na ciemnoszarej matowej tarczy, poza podziałką minutową, naniesiono duże i wyraźne indeksy, które podobnie jak niklowane wskazówki zostały wypełnione materiałem Super LumiNova. Całość uzupełnia logo producenta na godzinie 12, informacja o wodoodporności do 300 metrów, oraz okienko datownika zlokalizowane na godzinie 6. Całość chroni wypukłe szafirowe szkło, z naniesioną po wewnętrznej stronie powłoką antyrefleksyjną. Na czarnym ceramicznym wkładzie pierścienia lunety, naniesiono dodatkowe indeksy minutowe w kolorze białym oraz czerwonym (kolor czerwony użyty został do wyróżnienia pierwszych 15 minut).

Koperta to dobrze znany wzór, który bez wątpienia jest elementem charakterystycznym dla linii Aquis. Jednak w opisywanym modelu, zakręcana koronka została przeniesiona na lewą stronę koperty wykonanej ze stali nierdzewnej, a której średnica wynosi 43 milimetry.

Wewnątrz zegarka zastosowano mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny. Pod nazwą Oris Cal. 733, kryje się werk bazujący na konstrukcji Sellita SW 200-1.

Foto: Materiały prasowe marki Oris.

Foto: Materiały prasowe marki Oris.

Zegarek będzie oferowany ze stalową bransoletą lub gumowym paskiem, a całość będzie sprzedawana w specjalnie zaprojektowanym pudełku, wewnątrz którego znajdziemy również wodoodporną latarkę.

Kategorie: Oris, ZEGARKI

Tagi: , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s