W SZKLANECZCE...

John Walker & Sons – Diamond Jubilee

Foto: Materiały prasowe DIAGEO

Foto: Materiały prasowe DIAGEO

Nie sposób nie zamieścić przynajmniej krótkiej wzmianki, o bądź co bądź najdroższej whisky świata. Jest to whisky typu blended, która została wprowadzona na rynek dla uczczenia diamentowego jubileuszu panowania królowej Elżbiety II. Wspomnieć trzeba, że takie produkty zostały przygotowane również przez inne firmy – włącznie z marką Visconti, które stworzyło z tej okazji pióro wieczne. Było ono jednak nieporównywalnie tańsze, bowiem cena opisywanej whisky to 100 000 GBP, co jest wynikiem rekordowym.

Foto: Materiały prasowe DIAGEO

Foto: Materiały prasowe DIAGEO

Nie tylko sama zawartość butelki jest wyjątkowa. Gigantyczny nakład pracy włożono także w stworzenie butelki, korka, certyfikatów, kieliszków, czy także pudełka. A raczej pudła, ponieważ gabarytami i wagą dorównuje ono małej szafie bądź komodzie. Praktycznie każdy element znajdujący się w zestawie został wykonany ręcznie przez najlepszych rzemieślników. Trzeba wspomnieć również, że koncern DIAGEO będący właścicielem marki, bardzo aktywnie wspiera działalność fundacji QEST („Queen Elizabeth Scholarship Trust”), które z kolei zajmuje się wspieraniem szerokiej gałęzi rzemiosł, próbując ocalić je od zapomnienia.

Foto: Materiały prasowe DIAGEO

Foto: Materiały prasowe DIAGEO

Foto: Materiały prasowe DIAGEO

Foto: Materiały prasowe DIAGEO

Foto: Materiały prasowe DIAGEO

Foto: Materiały prasowe DIAGEO

Cudowna i przepiękna butelka w kształcie brylantu, osadzona jest w sześcioramiennej podstawie. Wykonana ona została przez firmę Baccarat, słynącą z niezwykle wysokiej jakości swoich wyrobów wykonywanych z kryształu. Zresztą duża ilość butelek, dla naprawdę drogich whisky jest autorstwa tej właśnie firmy. W korku, który jest ręcznie grawerowany osadzono pokaźnej wielkości diament.

Nawet informacja na temat samego produktu nie została wykonana typowo – jest to szyta książeczka, której treść została wzbogacona o pięknie kaligrafowane pismo, również nie byle kogo, bo królewskiej pani kaligraf.

Zbiór tych wszystkich elementów pokazuje, jak niesamowite rzeczy mogą być tworzone gdy spotykają się cechy takie jak zaangażowanie, wiedza, doświadczenie i precyzja. Wtedy z materiałów najwyższej jakości powstają takie właśnie dzieła sztuki – bo trudno opisać gotowy produkt inaczej. A na zakończenie jeszcze filmik znaleziony na Youtube, który w skrócie pokazuje jak wykonywano poszczególne elementy:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s