Longines

Longines Heritage Diver

Foto: Materiały prasowe marki Longines.

Foto: Materiały prasowe marki Longines.

W dniu dzisiejszym firma Longines zaprezentowała dwa nowe czasomierze będące hołdem dla wszystkich pionierów głębin. Zegarki te są reedycją modeli wyprodukowanych w 1970 roku. Nabywcy będą mieli do wyboru wersję z trzema wskazówkami tzw. ” three hands” lub wersję wyposażoną w funkcję stopera.

Oba zegarki posiadają koperty wykonane ze stali nierdzewnej o średnicy 43 milimetrów. Kształt poduszki czy baryłki nawiązuje do oryginalnego wzoru sprzed lat, oraz podobnie jak on, są wodoodporne do ciśnienia wynoszącego 30 bar. Powierzchna koperty jest wykończona jako szczotkowana, z wyjątkiem powierzchni bocznej – ta została wypolerowana na wysoki połysk. Na deklu wygrawerowano podobiznę nurka, co jest kolejnym odwołaniem nie tylko do historycznych modeli produkowanych przez markę Longines, ale również do „podwodnego rodowodu” tej serii zegarków. Pierścień lunety nawiązuje swym kształtem do zakręcanych elementów wyposażenia nurków. Do jego wypełnienia użyte zostało szkło szafirowe.

Foto: Materiały prasowe marki Longines.

Foto: Materiały prasowe marki Longines.

Czarna tarcza o satynowej powierzchni idealnie współgra z czerwonymi akcentami takimi jak podziałka wewnętrznego obrotowego pierścienia, oraz jasnymi elementami takimi jak indeksy, które zostały wypełnione materiałem Super LumiNowa, aby umożliwić poprawny odczyt wskazań nawet w zupełnej ciemności. Wspomniany obrotowy wewnętrzny pierścień w obu modelach jest dwukierunkowy, natomiast z uwagi na przyciski służące do obsługi funkcji stopera musiano w drugim wariancie przenieść koronkę dzięki której owym pierścieniem możemy obracać.

Foto: Materiały prasowe marki Longines.

Foto: Materiały prasowe marki Longines.

Foto: Materiały prasowe marki Longines.

Foto: Materiały prasowe marki Longines.

Obie koronki są zakręcane, dzięki czemu możliwe było uzyskanie dużej wodoodporności. W zegarkach znalazło się również przydatne w codziennym użytkowaniu wskazanie daty – jednak samo położenie okienka datownika jest zależne od wersji – umieszczono je na godzinie 3 lub w przypadku wersji funkcją stopera – na godzinie 6. Spore, płaskie i polerowane wskazówki wyglądają bardzo dobrze. W wersji podstawowej, wskazówka minutowa jest czerwona, co jest nie tylko ciekawym akcentem, ale również często stosowanym zabiegiem w zegarkach typu „diver”. Także odczyt wskazań stopera jest bardzo prosty – jest tak za sprawą dwóch srebrzystych, giloszowanych totalizatorów, na których umieszczono przejrzyste podziałki, oraz opatrzono sporymi cyframi indeksów.

Jeżeli chodzi o użyte mechanizmy to w obu przypadkach mamy do czynienia z werkami wyposażonymi w automatyczny naciąg sprężyny. W przypadku podstawowej wersji jest to L633.5, bazujący na ETA 2824-2, natomiast w przypadku wersji ze stoperem producent zastosował L651.3, którego konstrukcja nawiązuje do mechanizmu ETA 2894-2. Oba kalibry pracują z częstotliwością pracy wynoszącą 28800 VpH oraz oferują 38 (dla L633.5) bądź 42 (dla L651.3) godziny rezerwy chodu.

Zegarki będą oferowane na pasku z gumy bądź z włókien syntetycznych.

Kategorie: Longines, ZEGARKI

Tagi: , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s