Ulysse Nardin

Ulysse Nardin Jazz Minute Repetier

Foto: Materiały prasowe marki Ulysse Nardin

Foto: Materiały prasowe marki Ulysse Nardin

Pozostając jeszcze przez moment w temacie zegarków, które nie tylko możemy oglądać, ale i które dają nam szanse posłuchania wygrywanych przez siebie dźwięków, nie sposób nie zaprezentować na łamach portalu czasomierza o wdzięcznej nazwie Jazz Minute Repetier. Jak nietrudno zauważyć, to właśnie nazwa zdradza nam, że zegarek został wyposażony w komplikację minutowej repetycji. W dodatku, jako, że mówimy o zegarku produkcji manufaktury Ulysse Nardin, to nie sposób nie pomyśleć o ręcznie wykonywanych ruchomych figurkach Jaquemart, które są tak charakterystyczne dla tego typu zegarków produkowanych przez UN.

Duke Ellington o Jazzie mówił „wszystko jest muzyką”. Początków muzyki Jazzowej należy się dopatrywać w okolicach roku 1900, kiedy to afro amerykanie zaczęli przenosić na scenę mieszankę brzmień pochodzenia afrykańskiego, połączonego z harmonią, która charakteryzowała muzykę europejską. Dziś Jazz jest jednym z najpopularniejszych gatunków muzycznych na świecie, nie wspominając już o różnych podgatunkach, które się z niego wyodrębniły.

Foto: Materiały prasowe marki Ulysse Nardin

Model ten jest limitowaną edycją 18 sztuk zegarków, posiadających platynowe koperty o średnicy 42 milimetrów. Do wypełnienia koperty z obu stron tj. pierścienia lunety oraz dekla) użyto szkła szafirowego, które w przypadku tego chroniącego tarczę, pokryte zostało dodatkowo powłoką antyrefleksyjną. Producent informuje o wodoodporności zegarka do 30 metrów, jednak w przypadku zegarków z komplikacją repetycji najczęściej jest to parametr pomijalny.

Wewnątrz koperty pracuje manufakturowy mechanizm z manualnym naciągiem sprężyny, oznaczony przez producenta jako Cal. UN-74. Jego rezerwa chodu wynosi 36 godzin.

Foto: Materiały prasowe marki Ulysse Nardin

Na cyferblacie wykonanym z czarnego onyksu umieszczono 18K złote animowane figurki (tzw. Jaquemart) muzyków, którymi poruszają specjalne komponenty werku podczas wygrywania melodii. Pomimo kilku figurek wyposażonych w instrumenty, symbolicznej kurtyny oraz widowni, tarcza nie sprawia wrażenia przeładowanej. Czasomierz wygląda bardzo estetycznie i moim zdaniem także elegancko. Piękne, polerowane złote wskazówki dodają zegarkowi szyku.

Czasomierz jest oferowany na skórzanym pasku, wyposażonym w zapięcie motylkowe.

1 odpowiedź »

  1. wygląda na to, że warto specjalizować się w fotografii produktowej. Zegarki okazują się być bardzo wdzięcznym tematem. Muszę popróbować z moim zegarkiem, ale jakoś czasu brakuje!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s