Girard-Perregaux

Girard-Perregaux 1966 Dual Time

Foto: Materiały prasowe marki Girard-Perregaux

Foto: Materiały prasowe marki Girard-Perregaux

Po modelu Traveller WW.TC Titanium DLC, manufaktura Girard-Perregaux zaprezentowała kolejny zegarek dzięki któremu możemy odczytywać czas dla więcej niż jednej strefy czasowej. Tytułowy czasomierz nie jest tak zaawansowany jak poprzedni i zgodnie z nazwą „Dual Time”, oferuje on możliwość śledzenia czasu także w drugiej strefie czasowej. Jest to najbardziej klasyczne wcielenie funkcji GMT.

Wykonana z różowego złota koperta mierzy 40mm średnicy i charakteryzuje się prostymi kształtami. Szeroki pierścień lunety wypełniony został szkłem szafirowym, które pokryto powłoką antyrefleksyjną. Z prawej strony koperty odnajdziemy koronkę oraz dwa przyciski, które kojarzą nam się głównie z czasomierzami, które wyposażone są w funkcję stopera. Jednak w tym przypadku, ich głównym zadaniem jest umożliwienie szybkiej korekty położenia czerwonej wskazówki GMT. Krótkie uszy sprawiają, że projekt wydaje się zwarty, a całość będzie dobrze się dobrze układała na nadgarstku. Zegarek jest wodoodporny do 30 metrów.

Foto: Materiały prasowe marki Girard-Perregaux

Foto: Materiały prasowe marki Girard-Perregaux

Kremowa bądź antracytowa tarcza została osadzona bardzo głęboko. Okalający ją szeroki pierścień odbija duże nakładane indeksy godzinowe. Solidnych rozmiarów są także wskazówki, które wypełniono materiałem luminescencyjnym. To połączenie prostoty kształtów, z masywnością elementów oraz eleganckim design’em całości, zaowocowało powstaniem niezwykle interesującego projektu. Na powierzchni cyferblatu poza skalą minutową, wyraźnie zaznacza się ciemny pierścień podziałki wskazania drugiej strefy czasowej. Sub-tarcza umieszczona na godzinie 6 realizuje wskazania kalendarza.

Foto: Materiały prasowe marki Girard-Perregaux

Foto: Materiały prasowe marki Girard-Perregaux

Wewnątrz znajdziemy kaliber GP03300-0094 z automatycznym naciągiem, który oferuje użytkownikowi rezerwę chodu wynoszącą 46 godzin. Pracuje on z częstotliwością 4 Hz (28800 VpH), a do łożyskowania jego ruchomych elementów użyto 27 kamieni. Zegarek jest oferowany na brązowym bądź czarnym pasku wykonanym ze skóry aligatora. W obu przypadkach został on wyposażony w tradycyjną klamrę wykonaną z różowego złota.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s