Girard-Perregaux

Girard-Perregaux The Blue Hour 1966

Foto: Materiały prasowe firmy Girard-Perregaux

Foto: Materiały prasowe firmy Girard-Perregaux

W ostatnim okresie na rynku mamy prawdziwy wysyp zegarków z cyferblatami w kolorze niebieskim. To jednak nie powstrzymuje producentów przed kolejnymi eksperymentami z tym zestawem kolorystycznym. Najświeższą premierą w tej kategorii jest „The Blue Hour 1966”, który właśnie został zaprezentowany przez manufakturę Girard-Perregaux.

Jako, że jest to zegarek o niewątpliwie eleganckim charakterze (czyli tzw. „garniturowiec”) to został on wyposażony w kopertę o prostych liniach. Mierzy ona 41mm średnicy co wydaje się być rozsądnym parametrem dla zegarka mającego sprawnie wślizgiwać się pod mankiety koszul. Koperta została wykonana z białego lub różowego złota. Delikatny, ale wyrazisty w formie pierścień lunety tworzy ramę dla delikatnie wypukłej powierzchni cyferblatu. Wymieniony wyżej pierścień został wypełniony wypukłym szkłem szafirowym, które zostało pokryte warstwą antyrefleksyjną. Ten sam rodzaj szkła posłużył za transparentne wypełnienie dekla. Zegarek jest wodoodporny do 30 metrów.

Foto: Materiały prasowe firmy Girard-Perregaux

Foto: Materiały prasowe firmy Girard-Perregaux

Wspomniany cyferblat wykonano w kolorze niebieskim, a jego powierzchnię ozdobiono szlifem słonecznym. Na jego powierzchni umieszczono jedynie delikatne indeksy godzinowe, subtelne logo manufaktury wraz z napisem „AUTOMATIC” oraz zlokalizowane na godzinie 3 okienko datownika. Całość uzupełniają polerowane wskazówki o klasycznym kształcie – trzeba przyznać, że doskonale wpisują się w charakter zegarka.

Foto: Materiały prasowe firmy Girard-Perregaux

Foto: Materiały prasowe firmy Girard-Perregaux

Przez transparentne wypełnienie dekla możemy obserwować zamontowany wewnątrz mechanizm, którym jest manufakturowy kaliber GP01800-0004. Został on wyposażony w automatyczny naciąg sprężyny. Pracuje on z częstotliwością 4 Hz (28800 VpH), a do łożyskowania jego ruchomych elementów użyto 28 kamieni. Mechanizm ten oferuje nam całkiem sporą, bo wynoszącą 54 godziny rezerwę chodu. Na jego konstrukcję składa się 190 komponentów.

Zegarek będzie oferowany na niebieskim pasku wykonanym ze skóry aligatora, który wyposażono w klamrę wykonaną ze złota w kolorze analogicznym do wybranej wersji koperty.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s