Rolex

Rolex Oyster Perpetual [Baselworld 2015]

Foto: Materiały prasowe firmy Rolex

Foto: Materiały prasowe firmy Rolex

Jedną z najciekawszych nowości zaprezentowanych na tegorocznych targach w Bazylei przez firmę Rolex, jest model Oyster Perpetual. Pierwszą intrygującą właściwością tego modelu, jest możliwość nabycia go w kilku rozmiarach. Tak więc koperta może mieć od 26 do 39mm. Drugim jest ponadczasowe wzornictwo tego modelu, które sprawia, że zegarek ten jest w stanie oprzeć się próbie czasu. Producent podkreśla, że czasomierz ten jest kwintesencją Oyster Perpetual, którego korzeni możemy szukać już w roku 1926, kiedy to firma Rolex zaprezentowała pierwszą wersję modelu Oyster.

Foto: Materiały prasowe firmy Rolex

Foto: Materiały prasowe firmy Rolex

W tym wpisie chciałbym skupić się na największym modelu, którego koperta mierzy 39mm średnicy. Jej powierzchnia łączy powierzchnie szczotkowane oraz polerowane (boki koperty, a także pierścień lunety). Element ten jest wykonany ze stali nierdzewnej 904L. Koperta typu Oyster wg. producenta uchodzi za symbol wodoodporności oraz wytrzymałości. Pomimo, że projekt ten sprawdził się na przestrzeni lat, to w przypadku tytułowego czasomierza mamy do czynienia z zegarkiem wodoodpornym do 100m. Z prawej strony odnajdziemy zakręcaną koronkę z systemem Twinlock.

Foto: Materiały prasowe firmy Rolex

Foto: Materiały prasowe firmy Rolex

Foto: Materiały prasowe firmy Rolex

Foto: Materiały prasowe firmy Rolex

Rodowana tarcza w kolorze antracytowym posiada na swoim zewnętrznym pierścieniu skalę minutową, której punkty dublujące się z nakładanymi indeksami godzinowymi (wykonanymi z 18K białego złota oraz wypełnionymi substancją luminescencyjną) wykonano w kolorze niebieskim. Z 18 karatowego białego złota wykonano również wskazówki. Całość chroni szkło szafirowe.

Jeżeli chodzi o mechanizm, to znajdziemy tutaj manufakturowy kaliber 3132 z automatycznym naciągiem sprężyny, który oferuje rezerwę chodu wynoszącą 48 godzin.

Nabywcy otrzymają w zestawie bransoletę typu Oyster, która została wykonana z tego samego rodzaju stali co koperta. Jej powierzchnia również łączy powierzchnie polerowane oraz szczotkowane.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s