Alpina

Alpina Alpiner Manufacture

Foto: Materiały prasowe firmy Alpina

Foto: Materiały prasowe firmy Alpina

Coraz liczniejsze staje się grono producentów, którzy w swych ofertach znajdują miejsce dla modeli z produkowanymi przez siebie mechanizmami. Coraz większa popularność zegarków mechanicznych, wraz z rosnącą konkurencją na rynku owocuje tym, że dobrze widzianym jest posiadanie w ofercie przynajmniej jednego kalibru własnej produkcji. Wraz z informacją o nowym werku Frederique Constant, pojawiła się notka o nowościach w (na swój sposób) bliźniaczej firmie Alpina. Chodzi mianowicie o model Alpiner Manufacture, którego design ma nawiązywać do modelu Alpiner produkowanego w 1950 roku.

Jak podkreślają projektanci firmy Alpina, zegarek ten, jak i jego czyste, klarowne linie mają być zaakcentowaniem dokonań firmy na polu produkowania zegarków o sportowym zacieciu. Czasomierz ten ma być także urzeczywistnieniem zegarka dla alpinisty, będącego zarazem gentelmanem. Zresztą całkiem słusznie została dobrana w materiałach prasowych firmy pisownia brzmiąca dokładnie „the gentleman “alpinist” „. Jest to przerysowane określenie pewnych cech, bo trudno sobie wyobrazić, w jaki sposób alpinista mógłby być jednocześnie gentelmanem w górach. Wszak skaliste turnie to nie opera, czy też elegancka restauracja. Cudzysłów sugeruje jednak, że chodzi bardziej o gentelmana, który np. przepuści kobietę w drzwiach do kolejki linowej – i dlatego słowo „aplinista” wskazuje na góry, jednak czyni to z lekkim przymrużeniem oka.

Foto: Materiały prasowe firmy Alpina

Foto: Materiały prasowe firmy Alpina

Niezależnie od tego, niezbyt popularna w naszym kraju firma jaką jest Alpina, ma w swoim portfolio wiele bardzo atrakcyjnie prezentujących się zegarków. Należy do nich z pewnością nowy Alpiner Manufacture. Którego prosta i przejrzysta stylistyka na pewno znajdzie wielu zwolenników.

Koperta została wykonana ze stali nierdzewnej i mierzy 41,5mm średnicy. Jej powierzchnia łączy fragmenty szczotkowane, jak i polerowane na wysoki połysk. Z prawej strony odnajdziemy sporej wielkości koronkę, po której możemy spodziewać się wygody w operowaniu nią. Wodoodporność została przez producenta określona na poziomie 50m.

Tarcza może być kolory białego bądź kremowego. W obu przypadkach, na jej skraju odnajdziemy podziałkę minutową typu „railtrack”. Całość uzupełniają nakładane indeksy godzinowe oraz sub-tarcza datownika zlokalizowana na godzinie 6. Proste w kształcie wskazówki otrzymały wypełnienie z materiału luminescencyjnego. Charakterystyczne dla zegarków firmy Alpina jest także zwieńczenie sekundnika w formie zabarwionego na czerwono trójkąta. Cyferblat jest chroniony przez szkło szafirowe.

Foto: Materiały prasowe firmy Alpina

Foto: Materiały prasowe firmy Alpina

Kaliber AL-710 z automatycznym naciągiem sprężyny, ma nawiązywać do innego manufakturowego werku tej firmy, a mianowicie chodzi o model Alpina 582 – chodzi tu głównie o kształt, kolor oraz rozwiązanie łożyskowania zabarwionego na czarno wahnika. Mechanizm ten oferuje 42 godziny rezerwy chodu i pracuje z częstotliwością 28800 VpH (4Hz). Cała konstrukcja składa się z 134 komponentów. Pracę mechanizmu możemy podziwiać dzięki transparentnemu wypełnieniu dekla.

W komplecie z zegarkiem, nabywca otrzymuje brązowy, skórzany pasek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s