GALANTERIA I PAPIER

Secrid Miniwallet – test portfela

secrid_portfel_sm-3Na łamach Zegarki i Pióra co jakiś czas pojawiają się elementy galanterii skórzanej. Dzięki firmie Inner-Tomar miałem możliwość przyjrzeć się bliżej bardzo ciekawej propozycji, którą jest jeden z portfeli z oferty holenderskiej firmy Secrid. Trzeba przyznać, że portfele tej firmy są dosyć nietypowe. Ich głównym założeniem jest ochrona kart płatniczych. Jest to o tyle istotne, że płatności bezgotówkowe są już obecnie na porządku dziennym. Obecnie wystarczy, że przyłożymy kartę do terminala płatniczego i możemy zapłacić w kilka chwil za praktycznie dowolną usługę bądź towar. Wiąże się z tym jednak także niebezpieczeństwo przechwycenia danych naszej karty płatniczej przez osoby do tego nieuprawnione, co może skutkować kradzieżą naszych pieniędzy.

To właśnie w tym celu zaprojektowano portfele Secrid. Dzięki specjalnej konstrukcji mają one minimalizować możliwość przechwycenia danych naszej karty poprzez technologię zbliżeniową RFID/NFC. Metalowa obudowa ma zapewniać skuteczną ochronę przed atakami z odległości większej niż 3cm i to nawet jeżeli karta jest częściowo wysunięta z portfela. Te 3cm wydaje się dyskusyjne, jednak jeżeli przeanalizujemy jak mała jest to odległość, i gdzie musi znaleźć się urządzenie przechwytujące (zważywszy na umieszczenie portfela w naszej kieszeni), to okazuje się, że złodziej ma naprawdę trudne zadanie, aby ukraść pieniądze bez naszej wiedzy.

secrid_portfel_sm-1

secrid_portfel_sm-2

secrid_portfel_sm-4

secrid_portfel_sm-5Poza zabezpieczaniem kart płatniczych, trzeba wspomnieć, że portfel ten ma jeszcze jedną bardzo ciekawą funkcję. Dzięki specjalnej konstrukcji wnętrza metalowej wkładki, po przesunięciu suwaka znajdującego się w dolnej części uzyskujemy szybki dostęp do dowolnej z kart płatniczych. Pojemność wkładki jest ograniczona do 6 kart płaskich bądź 4 wytłaczanych. Pozornie to niewiele, jednak odpowiedzmy sobie ile kart płatniczych tak naprawdę ze sobą nosimy. Moim zdaniem to ilość wystarczająca. Gdyby komuś to jednak było mało, to zawsze można wybrać model Twinwallet, który podwaja te wartości. Niezależnie od pojemności – rozwiązanie jest szybkie, wygodne i moim zdaniem bardzo praktyczne. Karty zamocowane są pewnie i nie ma mowy o samoistnym wysuwaniu się kart. Nie wiem jak będzie ze ścieraniem się kart przy dłuższym użytkowaniu, gdyż w krótkim okresie czasu jest to niemożliwe do zweryfikowania, ale myślę, że nie będzie z tym problemu, bo widać, że konstrukcja tego elementu jest przemyślana.

Portfel jest wykonany w znaczącej większości z bardzo przyjemnej w dotyku skóry, która również robi wrażanie trwałej. Metalowa wkładka chroniąca karty została zrobiona z aluminium zapewnia odpowiednią odporność oraz niską wagę. Na uwagę zasługuje również fakt, że wszystkie wyroby firmy Secrid są wykonywane w Holandii. W procesie technologicznym firma stawia na połączenie tradycyjnych materiałów wysokiej jakości, oraz zaawansowanych technologii, która odpowiada za wysoką powtarzalność i dużą dokładność wykonania.

secrid_portfel_sm-6

secrid_portfel_sm-7

secrid_portfel_sm-8

secrid_portfel_sm-9We wnętrzu znajdziemy miejsce na przechowanie dodatkowo kilku kart bądź dokumentów tej wielkości, czy też miejsce do przechowywania banknotów. Możliwe jest również przenoszenie w portfelu monet, chociaż moim zdaniem miejsce na nie jest na tyle ograniczone, że raczej przy ich większej ilości sugerowałbym zakupienie osobnej tzw. „podkówki” na monety. Całość jest bardzo kompaktowa i szczerze mówiąc portfel bardzo mi się spodobał. Nie miałem wcześniej do czynienia z wyrobami firmy Secrid, ale zacząłem myśleć nad zakupem własnego portfela tej firmy. Tym co mnie osobiście obecnie powstrzymało, jest kwestia znalezienia miejsca w portfelu na dowód rejestracyjny samochodu. Obecnie jest to dosyć duży i gruby dokument, który w tym portfelu się nie mieści i konieczne byłoby noszenie go w innym etui, co być może nie jest pomysłem złym, chociaż łatwiej pamiętać o zabraniu portfela, niż portfela i jeszcze dodatkowego etui. Natomiast dla osób podróżujących komunikacją zbiorową (zważywszy, że osoby te są również najbardziej narażone na kradzieże pieniędzy z kart płatniczych działających w technologii zbliżeniowej), jest to moim zdaniem rozwiązanie doskonałe. Wymiary portfela Miniwallet to 65 x 102 x 21mm natomiast waga wynosi 72g.

secrid3

secrid2

secrid1

Bardzo polecam – świetna jakość wykonania, ciekawe rozwiązania i kompaktowe rozmiary sprawiają, że portfele te są naprawdę ciekawą alternatywą dla innych produktów na rynku. Co więcej – dzięki portfelom takim jak te firmy Secrid możemy chronić nasze pieniądze przed kradzieżą. Wbrew pozorom wyroby firmy Secrid nie są moim zdaniem drogie. Tytułowy Miniwallet to 50Euro, natomiast największy Twinwallet to wydatek rzędu 75Euro – przy obecnym kurier Euro daje to około 230 oraz 340zł. Moim zdaniem warto tyle za nie zapłacić chociaż trzeba na pewno rozważyć przed zakupem co dokładnie będziemy w tym portfelu przenosić.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. za dostarczenie portfela do testu.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s