Tag Heuer

Tag Heuer Monza Chronograph [Baselworld 2016]

Foto: Materiały prasowe firmy Tag Heuer

Foto: Materiały prasowe firmy Tag Heuer

Do oferty firmy Tag Heuer wraca jeden z najbardziej klasycznych i rozpoznawalnych czasomierzy jakie firma ta kiedykolwiek zaprezentowała. Nawet producent podkreśla, że „Beautiful watches never go out of fashion” (tłum. „Piękne zegarki nigdy nie wychodzą z mody”). W 1976 roku Jack Heuer zaprojektował czasomierz mający upamiętnić pierwsze zwycięstwo Niki Laudy w mistrzostwach świata, które zdobył w barwach teamu Ferrari. Był to początek kolekcji Monza, która w tym roku obchodzi swoje 40-lecie. Wspomnieć należy, że Tag Heuer w latach 1971 – 1979 otrzymał tytuł Oficjalnego Chronometrażysty zespołu Scuderia.

Foto: Materiały prasowe firmy Tag Heuer (na zdjęciu Niki Lauda)

Foto: Materiały prasowe firmy Tag Heuer (na zdjęciu Niki Lauda)

Powrotów do korzeni jest więcej. Umieszczona na cyferblacie podziałka tachymetru oraz pulsometru (wyskalowanego dla 15 uderzeń serca) ma być bezpośrednim nawiązaniem do modelu 1925. Podobnie jest z czerwonymi wskazówkami oraz elementami totalizatorów, które mają podkreślać dziedzictwo związane ze sportami motorowymi. Na godzinie 3 umieszczono sub-tarczę tzw. „małej sekundy”, natomiast na godzinie 9 umieszczono totalizator zliczający czas w zakresie 30 minut. Na czarnej powierzchni tarczy dobrze widoczne są prostokątne indeksy godzinowe w kolorze ecru. Zostały one wypełnione za pomocą Super LumiNovy dla podniesienia czytelności wskazań w słabych warunkach oświetleniowych.

Wypełnienie z tego samego materiału otrzymały lakierowane na biało, centralnie osadzone wskazówki. Umieszczone na godzinie 12 logo producenta stanowi przeciwwagę kompozycyjną dla zlokalizowanego na godzinie 6 okna datownika. Szkoda jedynie, że producent nie zdecydował się na czarne tło daty. W kompozycji, w której zdecydowanie przeważa kolor czarny, białe tło wygląda trochę obco. Całość chroni wypukłe szkło szafirowe, które pokryto warstwą antyrefleksyjną oraz warstwą mającą zapobiegać tworzeniu się rys (cokolwiek według producenta to oznacza.

Foto: Materiały prasowe firmy Tag Heuer

Foto: Materiały prasowe firmy Tag Heuer

Koperta zachowała swój charakterystyczny, poduszkowy kształt, jednak zdecydowano się zwiększyć jej rozmiary do obecnie panujących trendów. Zamiast 39mm, ma ona teraz 42mm średnicy. Wykonano ją z tytanu kategorii 5 i łączy ona powierzchnie polerowane jak i szczotkowane. Aby nadać jej czarny kolor, zdecydowano się pokryć ją powłoką z węglika tytanu. Z prawej strony koperty umieszczono koronkę oraz przyciski służące do obsługi funkcji stopera. Elementy te wykonano z wypolerowanej na wysoki połysk stali nierdzewnej. Na zakręcanym deklu odnajdziemy wygrawerowany napis „HEUER MONZA” oraz indywidualny numer każdego egzemplarza.

Foto: Materiały prasowe firmy Tag Heuer

Foto: Materiały prasowe firmy Tag Heuer

Wewnątrz czasomierza odnajdziemy kaliber 17 z automatycznym naciągiem sprężyny. Jest to werk pracujący z dokładnością chodu wynoszącą 4Hz (28800VpH) oraz oferujący rezerwę chodu na wynoszącą 42 godziny. Wodoodporność zegarka została przez producenta określona na 100 metrów.

Czasomierz będzie oferowany na czarnym, skórzanym pasku, który będzie wyposażony w klamrę wykonaną z tytanu oraz która będzie pokryta tą samą powłoką co koperta.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s