Lamy

Lamy Al-Star Charged Green – test

lamy_alstar_charged_green_sm-2Lamy Al-Star miało już swój test na łamach Zegarki i Pióra przy okazji wprowadzenia na rynek koloru Copper Orange. W tym roku producent zdecydował się na dodanie do oferty koloru o nazwie Charged Green, co było doskonałą okazją do przyjrzenia się dokładniej temu modelowi raz jeszcze.

Można powiedzieć, że nowy wariant to „tylko i aż” kolor, ale dobrze wiemy, że ten potrafi przeważyć szalę na korzyść bądź niekorzyść danego produktu odbijając się wydatnie na jego sprzedaży. W tym przypadku kolor jest czymś oscylującym wokół barwy rozciętej limonki. Jest to ładna zieleń ze sporą domieszką kolor żółtego, jednak nie na tyle dużą, by być krzykliwą. Bardzo przyjemna barwa.

lamy_alstar_charged_green_sm-1

lamy_alstar_charged_green_sm-3

lamy_alstar_charged_green_sm-4Korpus i skuwkę Lamy Al-Star wykonano z anodyzowanego aluminium. Z uwagi na fakt, że jest to aluminium, pióro zachowało swoją niewielką wagę. Materiał ten jest przyjemny w dotyku, a także „ciepły” – absolutnie nie odczuwa się często podkreślanego „chłodu” kojarzonego z przedmiotami metalowymi.

Korpus posiada oczywiście dwa charakterystyczne spłaszczenia, a na jednym z nich odnajdziemy logo producenta. Identycznie sprawa wygląda z klipem. Osobom, które nie miały jeszcze styczności z produktami Lamy, może on się wydawać zbyt prosty (czy wręcz nawet toporny), jednak zapewniam, że jest to jeden z najwygodniejszych i najbardziej funkcjonalnych klipów, z jakimi możemy mieć do czynienia. Jego działanie jest dla mnie wyznacznikiem tego, co rozumiemy pod pojęciem „funkcjonalny klip”.

lamy_alstar_charged_green_sm-8

lamy_alstar_charged_green_sm-9

lamy_alstar_charged_green_sm-7 Sekcja także posiada typowy dla tych modeli kształt, który zapewnia, że pióro trzyma się bardzo wygodnie i nawet zapisywanie długich tekstów nie powoduje bólu dłoni. W tym przypadku sekcję wykonano z transparentnego tworzywa, które jest lekko „przydymione”. Powoduje to powstanie atrakcyjnego kontrastu pomiędzy pomarańczowym korpusem, a wyglądającą na pierwszy „rzut oka” na czarną, sekcją.

 Stalówka wykonana została ze stali nierdzewnej. W testowanym egzemplarzu ma ona szerokość „M”, jednak istnieje oczywiście możliwość łatwej jej wymiany. Cecha ta jest znakiem rozpoznawczym piór Lamy. W kilka chwil możemy zamontować stalówkę A, EF, F, M, B, LH, bądź jedną ze ściętych stalówek (1.1, 1.5, 1.9).

lamy_alstar_charged_green_sm-6

lamy_alstar_charged_green_sm-5Stalówki te są twarde i nie oferują możliwości wpływania na grubość linii, aczkolwiek stalówki Lamy oceniam bardzo wysoko. Dlaczego? Sprawdzają się w praktycznie każdej sytuacji, piszą bardzo gładko i soczyście, a do tego w razie ewentualnego uszkodzenia (bądź zmiany naszych preferencji co do używanej stalówki) możemy je zakupić w bardzo atrakcyjnej cenie. Stałe użytkuję kilka rożnych rozmiarów, i do moich ulubionych należy B oraz stub 1.5. Ogólnie stalówki Lamy są w mojej ocenie niezawodne – mam tu na myśli także dużą odporność na pisanie nimi po słabych jakościowo papierach.

 Pióro możemy zasilać za pomocą dedykowanych naboi, bądź za pomocą konwertera, który jednak musimy zakupić osobno. Nie należy on do zbyt kosztownych dodatków, jednak przy piórach w tym budżecie często klienci liczą każdą złotówkę. Z uwagi na fakt dołączenia do zestawu naboi z atramentem o tej samej nazwie co kolor pióra, to postanowiłem przetestować także owy inkaust. Na pewno plusem dedykowanych naboi jest ich całkiem spora pojemność.

lamy_charged_green_prsm-1

lamy_charged_green_prsm-2

lamy_charged_green_prsm-3

lamy_charged_green_prsm-4

lamy_charged_green_prsm-5

lamy_charged_green_prsm-6

lamy_charged_green_prsm-7

lamy_charged_green_prsm-8

lamy_charged_green_prsm-10Podsumowanie:

Produkty firmy Lamy ze szczególnym uwzględnieniem modeli Safari i Al-Star mają moim zdaniem pewną szczególną siłę. Pomimo swej prostoty i „technicznego” charakteru niezmiennie znajdują nowych zwolenników. Osobiście bardzo lubię te pióra, tak więc nowy wariant Al-Stara musiał mnie zaciekawić. Lubię pióra w kolorze zielonym, a nowa barwa trafia w moje preferencje. Świetne pióro, które w bardzo udany sposób łączy walory użytkowe i ciekawy design wraz z atrakcyjnie prezentującym się kolorem.

appelboom_logoNa zakończenie chciałem podziękować sklepowi Appelboom za dostarczenie pióra do testu.

2 odpowiedzi »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s