Delta

Delta Capri Marina Grande – test

delta_capri_mg_sm-6Tytułowe pióro poświęcono jednej z najbardziej malowniczych wysp na Morzy Tyrreńskim. Nietypowe kształty, piękne kolory i dbałość o detale w skrócie opisują model Marina Grande. Zapraszam do zapoznania się z pełnym testem tego ciekawego pióra.

Delta Marina Grande dociera do nas w dużym prostokątnym opakowaniu wykonanym z kartonu dobrej jakości.  Na wierzchu znajdziemy jedynie logo producenta wraz z grafiką przedstawiającą grafikę dedykowaną dla wyspy Capri. Po zajrzeniu do środka, odnajdziemy tam zestaw naboi, komplet dokumentów oraz właściwe pudełko, którego forma jest charakterystyczna dla produktów firmy Delta. Prostopadłościan posiada wieko jak i podstawę wykonaną z dwóch kawałków pleksiglasu. By uzyskać dostęp do pióra, konieczne jest odkręcenie dwóch śrub. Bez problemu możemy odkręcić je bez użycia jakichkolwiek specjalistycznych narzędzi. W rozwiązaniu tym chodzi po prostu o wywołanie odpowiedniego wrażenie i oryginalność projektową. Wieko właściwego pudełka pokrywa grafika przedstawiająca motyw marynistyczny z wyspy Capri – trzeba przyznać, że całość robi bardzo dobre wrażenie.

delta_capri_mg_sm-1

delta_capri_mg_sm-2

delta_capri_mg_sm-3

delta_capri_mg_sm-4

delta_capri_mg_sm-5Otwieramy jednak właściwe pudełko i naszym oczom ukazuje się tytułowe pióro. Jest ono średnich rozmiarów:

  • pióro zamknięte: 136mm
  • pióro otwarte: 120,5mm
  • długość skuwki: 55mm
  • średnica: 16mm dla skuwki i 14mm dla pióra
  • waga: 27g

Jednak tym co przykuwa na początku najmocniej uwagę, jest kształt pióra. Falująca linia skuwki i korpusu przywodzi na myśl fale dobijające do brzegu wyspy. Także kolorystyka ciemnoniebieskiej żywicy połączonej z dwoma innymi odcieniami koloru niebieskiego (w roli pierścieni skuwki) kojarzy się z morzem. Całości dopełnia wykonany ze srebra sterling o próbie 925 pierścień, który również przedstawia motyw związany z tematyką morską.

delta_capri_mg_sm-7

delta_capri_mg_sm-8

delta_capri_mg_sm-9

Na zwieńczeniu skuwki znajdziemy metalowy element mający przypominać zegar z wieży na głównym rynku Capri, które jest miastem o tej samej nazwie co wyspa. Wąski metalowy pierścień przechodzi w klip, który został wyposażony w obrotową kulkę, mającą poprawiać jego funkcjonalność. Klip sam w sobie jest całkiem elastyczny i korzystanie z niego nie nastręcza żadnych trudności.

Na skuwce wygrawerowano nazwę producenta, kraj produkcji oraz indywidualny numer każdego egzemplarza, z uwagi na fakt, że seria Capri należy do tzw. „kolekcji numerowanej”.

delta_capri_mg_sm-10

delta_capri_mg_sm-11

delta_capri_mg_sm-12

delta_capri_mg_sm-13

delta_capri_mg_sm-14

delta_capri_mg_sm-15Po zdjęciu skuwki, naszym oczom ukazuje się rodowana, wykonana z 14 karatowego złota stalówka. W testowanym egzemplarzu ma ona szerokość M, jednak możliwe jest zamówienie pióra z szerokościami EEF, EF, F, M ,B, OM oraz Stub. Jak widać, paleta szerokości jest pokaźna i właściwie każdy jest w stanie znaleźć szerokość dostosowaną do swoich preferencji.

Jeżeli chodzi o właściwości stalówki to przyznam, że zostałem miło zaskoczony. Stalówka doskonale sunie po papierze i jest przyjemnie sprężysta. Nie oferuje ona może potężnego flexa, ale z pewnością jesteśmy w stanie uzyskać całkiem niezłą rozpiętość uzyskiwanych szerokości. Stalówka to zdecydowanie mocny punkt tego pióra. Na papier podawana jest umiarkowana ilość cieczy.

Pióro możemy zasilać zarówno za pomocą naboi jak i dołączonego do zestawu konwertera.

delta_capri_mg_sm-16

delta_capri_mg_sm-17

delta_capri_mg_sm-18

delta_capri_mg_sm-19

delta_capri_mg_sm-20

delta_capri_mg_sm-21

delta_capri_mg_sm-22

delta_capri_mg_sm-23

delta_capri_mg_sm-24

delta_capri_mg_sm-25

delta_capri_mg_sm-26

delta_capri_mg_sm-27Podsumowanie:

Delta Capri to na pewno pióro nietypowe zarówno pod względem zastosowanych materiałów i ich kolorystyki, jak i pod względem kształtu. Jeżeli chodzi o wizualne aspekty, to pióro jest z pewnością warte polecania. Za pióro przyjdzie nam zapłacić około 2000 złotych, co wydaje się być jak najbardziej sensowną propozycją.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Delta za dostarczenie pióra do testu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s