ATRAMENTY

Montblanc Toffee Brown – test

Toffee Brown należy do najlepiej rozpoznawalnych atramentów produkowanych przez firmę Montblanc. Dzieje się tak z pewnością nie tylko dlatego, że inkaust ten pochodzi z regularnej oferty tego producenta…

Opakowanie:

Atrament oferowany jest w kartonowym opakowaniu, które robi bardzo dobre wrażenie. Zastosowany materiał jest odpowiednio sztywny, a sama stylistyka nadruku dobrze dobrana w stosunku do przeznaczenia. Po wysunięciu wewnętrznego elementu, naszym oczom ukaże się szklany flakon, który posiada piankowe zabezpieczenie. Trudno powiedzieć, czy jest ono niezbędne, ale z pewnością wpływa ono na poczucie, że producent zadbał o wszystkie detale. Także flakon prezentuje się interesująco. Grube szkło połączone z przyjemnym jakościowo korkiem odpowiadają produktom premium, których produkcja jest ambicją firmy Montblanc. Podsumowując – opakowanie z pewnością jest jednym z najlepszych, jakie oferowane są obecnie na rynku.

Atrament:

Dlaczego więc Toffee Brown jest tak popularny? Najprawdopodobniej dlatego, że jego kolor jest miły dla oka. Nasycona barwa ciekawego odcienia brązu z pewnością może być doskonałą propozycją do codziennego użytku.

Strzępienie i przebijanie może być odczuwalne tylko w przypadku korzystania z papierów nienajlepszej jakości – szczególnie w połączeniu ze stalówkami o dużej szerokości, które dodatkowo podają na papier sporo atramentu. Na podłożach lepszej jakości oba zjawiska nie występują.

Cieniowanie jest bardzo dobre, a nawet można by je określić jako doskonałe. Na ocenę celującą z pewnością zasługuje przepływ. Pióro napełnione tym atramentem gładko sunie po powierzchni papieru, a ciecz jest podawana bardzo sprawnie nawet przy najszybszych ruchach pióra.

Wysychanie nie jest mocną stroną tego atramentu – szczególnie w przypadku szerokiej i tzw. „mokrej” stalówki. Niemniej nie dla każdego jest to parametr kluczowy – przykładowo dla mnie nie ma on aż takiego znaczenia, więc z przyjemnością użytkuję ten atrament.

Słaba jest niestety wodoodporność. Notatki sporządzone przy jego użyciu należy chronić przed kontaktem z wodą. W przypadku ich zalania może okazać się, że ich odczytanie będzie niestety bardzo trudne.

Podsumowanie:

Montblanc Toffee Brown to doskonały atrament, o ile nie poszukujemy inkaustu wodoodpornego i szybkoschnącego. W pozostałych przypadkach jeżeli tylko preferujemy brązy, będzie to z pewnością dobry wybór, gdyż stosunek cena/jakość jest doskonały. Zdecydowanie polecam, gdyż jest to jeden z moich ulubionych brązowych atramentów.

lacouronneducomte1

Na zakończenie chciałem podziękować sklepowi La Couronne du Comte za przekazanie atramentu do testu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s