Montblanc

Montblanc – Hannibal Barca Limited Edition

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Kolejna wielka historyczna postać doczekała się poświęconym mu instrumentom piśmienniczym od firmy Montblanc. Hannibal na pewno znany jest każdemu, kto choć chwilę uważał na lekcjach historii. Wielki strateg, dowódca wojsk kartagińskich – Hannibal Barca  – to z pewnością bardzo wdzięczny temat dla projektantów.

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

The High Artistry Homage to Hannibal Barca Limited Edition 1

Pierwsza z limitacji, obejmująca wyłącznie 1 egzemplarz to majstersztyk. Kombinację białego złota i diamentów, kontrastujących z niebieskimi szafirami wyceniono na ok. 1,5 miliona euro.

Projekt nawiązuje do drugiej wojny Punickiej i słynnego przejścia przez Alpy (218r.) armii Hannibala, w której skład wchodziły m. in. słonie. Głowa tego zwierzęcia wykonana z diamentów i szafirów wieńczy skuwkę pióra. Trąba słonia stanowi klip. Na końcu skuwki znajdziemy brylant (6.03ct) umieszczony w koronie wysadzanej również diamentami. Ilość detali również przyciąga wzrok. Na sekcji znajdziemy wygrawerowaną mapę, symbolizująca drogę z Kartaginy do Rzymu. Na korpusie i na stalówce (wykonanej ze złota próby 750) umieszczono wizerunki bóstwa Baal’Hammon. Na szczycie korpusu zaś znajdziemy duży szafir.

The High Artistry Homage to Hannibal Barca Limited Edition 5

Pięć piór, tyle liczy kolejna z edycji Montblanc poświęconych Hannibalowi. Korpus i skuwka to połączenie ciemnoniebieskich szafirów i złota próby 750, w odcieniu szampańskim. Na środku skuwki umieszczono owalną złotą tarczę, nawiązująca do punickiego pancerza. Tradycyjne logo Montblanca umieszczone na skuwce, tym razem zastąpiono po raz pierwszy modelem 3D masywu MontBlanc. Tutaj również klip ma kształt trąby słonia, a na szczycie skuwki znajdziemy 2 karatowy diament.

The High Artistry Homage to Hannibal Barca Limited Edition 10

Kolejna limitacja 10 egzemplarzy piór nawiązuje do bitwy pod Kannami 2 sierpnia 216 p.n.e. Projektanci użyli ciekawego i kontrastowego połączenia tytanu w kolorze antracytowym z białym złotem. Korpus zdobiony jest także onyksami. Logo Montblanca na skuwce wykonano z białego agatu umieszczonego w krysztale, symbolizując ośnieżone górskie szczyty.

The High Artistry Homage to Hannibal Barca Limited Edition 86

Ta edycja swoją liczbą nawiązuje do liczebności ludzi w armii Hannibala podczas przekraczania Alp (86 tys.). Pióra dość mocno rzucają się w oczy dzięki motywom jakie użyli tu projektanci. Chodzi zwłaszcza o skuwkę, na którą naniesiono zwierzęcy motyw przypominający skórę pantery – motyw ten wykonano z drewna, na które specjalnymi metodami laserowo naniesiono cętki. Całość komponuje się idealnie z czerwonym złotem. Skuwkę zdobi wykonana z czerwonego złota głowa słonia. W miejscu oczu zwierzęcia umieszczono diamenty w szampańskim odcieniu. Na szczycie skuwki znajdziemy umieszczone w granicie perłowe logo Montblanc. Stalówkę wykonano z różowego złota próby 750, a ozdobiono wieńcem laurowym – symbolem zwycięstwa.

1 odpowiedź »

  1. Lubię takie inicjatywy przypominające wielkie postaci historyczne. Hannibal taką postacią bez wątpienia jest. Pióro, które jest mu dedykowane. Jest jak najbardziej słusznie. Wie pan dlaczego Hannibal przegrał z Rzymem. Bo uwierzył w to, że Rzymu nie można pokonać. I to był jego ogromny błąd. A Republika Rzymska szczyciła się Wiktorią. To taka powtórka z historii. Ale mam nadzieję, że nie zanudzam. Chyba piszę raczej w temacie. Pozdrowienia dla piszących tego bloga.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s