Montblanc

Montblanc TimeWalker Manufacture Chronograph [SIHH 2018]

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Poza odświeżoną kolekcją Star Legacy, na najbliższych targach SIHH, firma Montblanc zamierza pokazać także dwa nowe warianty modelu TimeWalker. Nie będzie przesadą, jeżeli powiemy wprost, że jest to podstawa oferty zegarkowej tego producenta, wśród której właściwie każdy może znaleźć coś dla siebie, gdyż wybór wariantów jest całkiem spory. Nowe warianty jednak mają swoją stylistyką nawiązywać ściśle do sportów motorowych.

Montblanc TimeWalker Manufacture Chronograph

To zegarek, którego układ sub-tarcz nawiązuje do najbardziej klasycznych wzorców czasomierzy o sportowej stylistyce. Na jasnej powierzchni cyferblatu umieszczono trzy sub-tarcze w układzie poziomym. Odpowiadają one za wskazania stopera (sub-tarcze na godzinie 3 i 6) oraz za tzw. „małą sekundę” (na godzinie 9). Krój indeksów godzinowych oraz sposób ich rozmieszczenia to czytelne nawiązanie do zegarów umieszczonych w kokpicie samochodów. Sportowy charakter podkreślony jest dodatkowo czerwonym kolorem centralnie osadzonego sekundnika. Tarczę chroni szkło szafirowe, które posiada warstwę antyrefleksyjną.

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Koperta także posiada wiele elementów, które mają nawiązywać do motoryzacji. Uszy jak i boki koperty zostały częściowo odchudzone, przez co mają wyglądać jak wloty powietrza na karoserii samochodu. Także koronka posiada wzór, który ma kojarzyć się z elementem wyjętym wprost z samochodu. W tym przypadku rozwiązanie to ma także poprawiać komfort operowania koronką. Zarówno ona, jak i pierścień lunety są pokryte czarną powłoką DLC. Koperta mierzy 43mm średnicy oraz 15,3mm wysokości. Została ona wykonana ze stali nierdzewnej. Jej powierzchnia jest szczotkowana. Wodoodporność została przez producenta oszacowana na poziomie 10bar (100m).

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

W czasomierzu zamontowano manufakturowy kaliber MB 25.10, który wyposażony jest w automatyczny naciąg sprężyny. Projektanci podkreślają, że zastosowanie pasów genewskich jest w tym przypadku celowym podkreśleniem klasycznego sposobu zdobienia mechanizmów zegarkowych i odwołaniem się do charakteru „vintage”. W istocie trzeba przyznać im rację, chociaż należy stwierdzić, że jest to dosyć mocne zagranie marketingowe, bowiem ten sposób zdobienia jest i tak najczęściej stosowanym w przemyśle zegarmistrzowskim. Niezależnie od tego, całość wygląda spójnie wizualnie. Werk ten składa się z 232 komponentów, a do łożyskowania ruchomych elementów użyto 33 kamieni. Werk pracuje z częstotliwością chodu wynoszącą 4Hz (28800 VpH), a rezerwa chodu wynosi 46 godzin. Pracę mechanizmu możemy obserwować przez transparentne wypełnienie dekla, które wykonano z przydymionego szkła szafirowego.

Zegarek będzie oferowany na perforowanym pasku, wykonanym ze skóry cielęcej Sfumato. Produkcja tego elementu nalży do Montblanc Pelletteria we Florencji. Pasek zostanie wyposażony w stalowe, potrójne zapięcie motylkowe.

Czasomierz posiada także certyfikat przejścia testu Montblanc Laboratory Test 500.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s