ATRAMENTY

KWZ Ink Wspomnienie znad Bałtyku (Baltic Memories) – test

Wspomnienie znad Bałtyku to kolejna propozycja KWZ Ink. Ciemno-morski odcień zdecydowanie przywołuje wspomnienie morskiej wody. Tak więc przy okazji zbliżających się wakacji, możemy wpuścić do swoich notesów wspomnienie urlopu nad Bałtykiem

Test wykonano na Papierze Rhodia Dotpad, piórem Renoird Grenada

Butelka:

Atramenty KWZ Ink są oferowane w szklanych butelkach o pojemności 60ml zapakowanych w białe kartonowe pudełko. Butelka jest bardzo prosta, ale ma swój charakter. Wszystkie 3 nowe atramenty posiadają indywidualne etykiety, zaprojektowane przez polską artystkę – Kingę Spiczko. Cały obrazek wykonany jest kolorem, który znajdziemy w butelce. Wygląda to naprawdę interesująco i zdecydowanie warto się tym buteleczkom przyjrzeć z bliska. Cena za butelkę to ok. 39 zł. za butelkę. 

Atrament:

Wspomnienie znad Bałtyku to ciemny, morski odcień niebieskiego z nutką połysku. Kolor jest bardzo ładny, nasycony, co prawda bardziej kojarzy mi się z kolorem oceanu z portugalskich wybrzeży niż Bałtykiem. Z czym by się nie kojarzył, jest piękny.  

Świetnie cieniuje, wykazuje rewelacyjne nasycenie. Przy dużej ilości atramentu widać na Rhodii przebijanie, ale nie zauważyłam strzępienia. Oczywiście w gorszej jakości czy w papierach o mniejszej gramaturze przebijanie widoczne jest silniej. Ten kolor z trzech zaprezentowanych ostatnio atramentów KWZ INk ma chyba najkrótszy czas schnięcia, jednak i tak trzeba go określić jako średnio-długi. Kleks zasycha bardzo długo, i zauważyć można tam niewielki połysk. Jeśli chodzi o przepływ to przy świeżo napełnionym piórze wszystko wygląda bardzo dobrze, gorzej przepływ prezentuje się po kilku dniach bytności atramentu w piórze, które leży nieużywane – ma lekką tendencję do zasychania. Wodoodporność to najgorzej oceniony parametr – po zamoczeniu w niektórych miejscach widać jedynie zarysy linii na papierze.  Problemem może być ilość wypłukiwanego barwnika, który sam z siebie mocno zabarwia papier.

Nasycenie – bardzo dobre

Cieniowanie – dobre/bardzo dobre

Przepływ – dobry

Przebijanie – śladowe, przy dużej ilości podawanego atramentu

Strzępienia – brak

Wysychanie – średnio-długie (10-15s)

Podsumowanie:

Mimo kilku wad atrament jest zdecydowanie wart wypróbowania. Jeśli chcemy mieś nutkę połysku, niestety liczyć można się z nieco gorszymi parametrami jeśli chodzi o przepływ i wysychanie. Kolor wynagradza nam większość mankamentów, a dla lubiących wykorzystywać atrament w malowaniu pędzlem, to nasycenie i możliwość cieniowania Was zachwyci.

Na zakończenie chciałam podziękować firmie KWZ Ink za dostarczenie atramentu do testu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s