Omega

Omega Speedmaster Professional Apollo 11 45th Anniversary Limited Edition

omega_apollo11_45th_2

Foto: Materiały prasowe marki Omega

Jedną z ostatnich nowości zaprezentowanych przez markę Omega, jest limitowana wersja modelu Speedmaster Professional, a dokładniej edycja Apollo 11 45th Anniversary.

Jest to odpowiedź na wydarzenie, które stało się jednym z kamieni milowych w historii ludzkości. Chodzi oczywiście o lądowanie na księżycu. W lipcu 1969 roku dokonali tego Neil Armstrong i Buzz Aldrin. Była to finalizacja projektu ogłoszonego kilka lat wcześniej przez prezydenta Johna F. Kennedy’ego. W czasie kiedy owo przedsięwzięcie zostało zrealizowane, było szczytowym osiągnięciem technologicznym ludzkości. Marka Omega miała w nim swój udział, którym może się szczycić do dziś.

W tym ważnym momencie, podczas lądowania na powierzchni księżyca, Buzz Aldrin miał przymocowany do skafandra zegarek Omega Speedmaster Professional. Takiego samego Neil Armstrong używał jako zapasowego systemu pomiaru czasu (w stosunku do równocześnie działającego elektronicznego) w lądowniku księżycowym.

Opisywany tutaj zegarek ma upamiętniać to ponadczasowe wydarzenie w jego 45 rocznicę. Kolorystyka czasomierza ma nawiązywać do powierzchni księżyca oraz modułu Apollo 11.

Foto: Materiały prasowe marki Omega

Foto: Materiały prasowe marki Omega

Na tarczy pokrytej powłoką PVD znalazł się charakterystyczny dla linii Speedmaster Professional układ elementów. Trzy totalizatory odpowiadające za wskazania stopera oraz tzw. „małej sekundy” utrzymano w tej samej stylistyce jak resztę tarczy. Cyferblat został wykonany przy użyciu lasera, który tworzy elementy na tarczy poprzez usunięcie nadmiaru materiału. Indeksy oraz wskazówki totalizatorów są wykonywane ręcznie z 18 karatowego różowego złota. Centralne wskazówki są pozłacane oraz wypełnione Super LumiNovą. Tej samej substancji użyto do pokrycia niewielkich punktów sąsiadujących z indeksami, co ułatwia odczyt godziny w słabym świetle. Całość została umieszczona pod wypukłym szafirowym szkłem, które zostało z obu stron pokryte powłoką antyrefleksyjną.

Szczotkowana koperta wykonana z tytanu mierzy 42 milimetry. Na deklu zostało umieszczone kultowe już logo przedstawiające konika morskiego – tzw. „Seahorse”. Wokół niego wygrawerowano napisy “FLIGHT QUALIFIED BY NASA FOR ALL MANNED SPACE MISSIONS”, “THE FIRST WATCH WORN ON THE MOON” oraz “APOLLO 11, 45TH ANNIVERSARY, LIMITED EDITION, 0000/1969”. Producent podaje wodoszczelność koperty do 50 metrów. Pierścień lunety został wykonany z materiału o nazwie Omega Sedna Gold, którego wypełnienie stanowi ceramiczny matowy pierścień koloru czarnego, na którym naniesiono skalę tachometru.

Foto: Materiały prasowe marki Omega

Foto: Materiały prasowe marki Omega

Innym elementem nawiązującym do oryginału sprzed lat jest nylonowy pasek. Zgodnie z tym co sugerują liczby wygrawerowane na spodniej stronie zegarka, został on wykonany w ilości 1969 egzemplarzy. Na koniec należy wspomnieć także o użytym mechanizmie – jest nim dobrze znany kaliber Lemania 1861, który posiada naciąg ręczny oraz komplikację stopera.

Czasomierz będzie sprzedawany w przygotowanym specjalnie dla niego pudełku wraz z dołączonym certyfikatem autentyczności.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s