Longines

Longines Heritage 1935

longines_heritage1935_1

Foto: Materiały prasowe marki Longines.

Moda na stylistykę retro trwa i ma się dobrze. Wśród prezentowanych obecnie modeli zegarków, silną pozycję wykazuję tzw. reedycje, których zadaniem jest ponowne wprowadzanie do użytku wzorów sprzed lat. Takim zegarkiem jest bez wątpienia Longines Heritage 1935.

Pierwotnie czasomierz ten został zaprojektowany w 1935 roku dla pilotów czeskich sił powietrznych. Z uwagi na doskonałe recenzje dotyczące niezawodności oraz wytrzymałości, model ten wkrótce został wprowadzony do sprzedaży dla ogółu społeczeństwa. Bardzo szybko zdobył on sporą popularność. Reklamy tamtych lat głosiły, że był to „czasomierz będący połączeniem doskonałej jakości mechanicznej, odporności, a także wysmakowanej stylistyki – idealnej dla wszystkich osób uprawiających sport”.

longines_heritage1935_2

Foto: Materiały prasowe marki Longines.

Jednak jego podstawowe założenie pozostało niezmienne. Jako zegarek stworzony z myślą o pilotach samolotów, musiał oferować bezproblemowy odczyt wskazań. Ta cecha nie uległa zmianie. Czarna, matowa tarcza, zawiera pokaźnej wielkości białe indeksy w kształcie arabskich cyfr. Zostały one wypełnione Super LumiNovą dzięki czemu odczyt aktualnej godziny jest możliwy nawet w całkowitej ciemności. Tej samej substancji użyto do wypełnienia wskazówki godzinowej oraz minutowej, których kształt wspaniale nawiązuje do pierwowzoru. Wskazówki te wykonane zostały jako szkieletonowane – są one rodowane, a następnie piaskowane Obrzeże tarczy wzbogacono o podziałkę minutową, ułatwiającą dokładne odczytanie czasu. Na cyferblacie znalazła się także sub-tarcza sekundnika oraz okienko datownika – oba te elementy zlokalizowano na godzinie 6. Dodatkową ozdobę stanowi subtelne logo marki oraz napis informujący o wyposażeniu zegarka w automatyczny naciąg sprężyny zasilającej pracę mechanizmu.

longines_heritage1935_3

Foto: Materiały prasowe marki Longines.

Koperta wykonana została ze stali nierdzewnej. Ma ona 42mm szerokości oraz kształt poduszki, a także fazowane krawędzie, dzięki czemu kształt całości jest bardziej spójny. Od wierzchniej strony całość zamyka szeroki karbowany pierścień lunety, który został wypełniony szafirowym szkłem, pokrytym kilkoma warstwami powłoki antyrefleksyjnej. Producent podaje wodoszczelność całości do 3 bar (30m).

Sercem zegarka jest mechanizm L615, który oferuje rezerwę chodu na poziomie 42 godzin. Pracuje on z częstotliwością 28800 VpH, a do jego łożyskowania użyto 27 kamieni. Jest to zresztą konstrukcja bazujący w prostej linii na mechanizmie ETA 2895/2. Jak już wcześniej wspomniano – posiada on automatyczny naciąg sprężyny.

Model ten podkreśla silne przywiązanie marki wywodzącej się z Saint-Imier w Szwajcarii do tradycji, elegancji i wydajności. Będzie on oferowany na czarnym pasku wykonanym ze skóry aligatora.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s