ZEGARKI

Zenith Pilot Montre d’Aéronef Type 20 – 1903

Foto: Materiały prasowe marki Zenith.

Foto: Materiały prasowe marki Zenith.

Prezentowany czasomierz można by opisać jako hołd składany pionierom lotnictwa, takim jak bracia Wright, którzy pracowali w swoim sklepie z rowerami nad urzeczywistnieniem marzeń o lataniu. Kluczowym momentem okazał się 17 grudnia 1903 roku, kiedy to udało się przeprowadzić lot, podczas którego pokonali 40 metrów lecąc na wysokości 60 centymetrów.

Zenith był jedną z pierwszych manufaktur, które zaczęły tworzyć czasomierze, które były montowane w kabinach samolotów. Równolegle produkowano wersje naręczne, które piloci mogli nosić na swoich nadgarstkach.

Foto: Materiały prasowe marki Zenith.

Foto: Materiały prasowe marki Zenith.

Foto: Materiały prasowe marki Zenith.

Foto: Materiały prasowe marki Zenith.

Zegarek posiada kopertę o średnicy 48mm wykonaną z tytanu, której powierzchnia została pokryta powłoką DLC (Diamond Like Carbon). Wybór materiału był wypadkową pomiędzy dużą średnicą czasomierza, a jego wagą. Z prawej strony koperty znalazła się duża koronka, dzięki czemu operowanie nią nawet podczas noszenia rękawic jest bezproblemowe. Na deklu umieszczono ilustrację o nazwie „Zenith Flying Instruments”. Wodoodporność została przez producenta określona na 10 atm.

Czarny cyferblat o matowej powierzchni został uzupełniony o duże indeksy, które tak jak pokryte rutenem wskazówki, wypełniono materiałem Super LimiNova SLN Old Radium. W przeciwieństwie do jednobarwnych materiałów, w tym przypadku akcenty każdego wykonanego w ramach limitowanej do 1903 egzemplarzy serii, mogą się odrobinę różnić. Nietypowym i stosunkowo rzadko spotykanym w zegarkach typu Pilot jest komplikacja wskazania drugiej strefy czasowej. W tym przypadku wskazówka odpowiedzialna za to wskazanie otrzymała spory, czerwony grot, dzięki czemu na pewno nie pomylimy jej z innymi wskazaniami. Całość uzupełniono o małą tarczę sekundnika, którą zlokalizowano na godzinie 9. Całość chroni szafirowe szkło, pokryte obustronnie powłoką antyrefleksyjną.

Foto: Materiały prasowe marki Zenith.

Foto: Materiały prasowe marki Zenith.

Wewnątrz zegarka umieszono mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny o nazwie Elite 693, który składa sie ze 186 komponentów. Pracuje on z częstotliwością 4Hz (28800 VpH), a do łożyskowania jego ruchomych elementów użyto 26 kamieni. Rezerwa chodu wynosi 50 godzin.

Styl „vintage” podkreśla pasek z nubuku, na którym wytłoczono to samo co na deklu logo, oraz zaopatrzono go w klamrę pokrytą powłoką DLC.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s