Tissot

Tissot Quickster Football Version

Foto: Materiały prasowe marki Tissot.

Foto: Materiały prasowe marki Tissot.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej tuż tuż – nie dziwi więc premiera jednego z najnowszych czasomierzy marki Tissot, którego stylistyka nawiązuje w prostej linii do tego wydarzenia. Już sama kolorystyka czerpie pełnymi garściami z barw narodowych państwa będącego gospodarzem mistrzostw.

Marka Tissot jest silnie związana ze sportem – również z piłką nożną. Już w w 1976 roku firma produkowała oficjalne czasomierze używane podczas zawodów piłkarskich. Zegarek posiada funkcję stopera, ze zmodyfikowanym wskazaniem czasu dla jednej z subtarcz – wskazuje ona bowiem czas obu połówek meczu, oraz dogrywek.

Foto: Materiały prasowe marki Tissot.

Foto: Materiały prasowe marki Tissot.

Koperta wykonana została ze stali nierdzewnej – producent podaje, że będzie możliwość nabycia jej także w wersji pokrytej czarną powłoką PVD. Jej wymiary to 42mm średnicy oraz 10,72mm wysokości. Za wypełnienie pierścienia lunety posłużył aluminiowy pierścień, na którym naniesiono dodatkową podziałkę minutową. Trzeba w tym miejscu wspomnieć, że już w tym momencie zaprezentowano dwie wersje kolorystyczne – z białą tarczą oraz zielonym pierścieniem, oraz z tarczą w kolorze czarnym oraz czerwonym pierścieniem. Ta druga, na pewno jest bardziej uniwersalna, jednak to pierwsza wersja (z białą tarczą) ma wygląd zdecydowanie silniej kojarzący sie z wakacyjną atmosferą oraz mistrzostwami w Brazylii. Przejrzysta stylistyka oraz duże i czytelne wskazówki na pewno są w tym przypadku atutem pozwalającym łatwo odczytać aktualne wskazanie czasu.

Foto: Materiały prasowe marki Tissot.

Foto: Materiały prasowe marki Tissot.

Całość uzupełnia okienko datownika zlokalizowane na godzenie 4. Wodoodporność zegarka została przez producenta ustalona na poziomie 100m. Na deklu nie mogło zabraknąć wizerunku piłki nożnej, której polerowana powierzchnia bardzo dobrze komponuje się z otaczającym ją szczotkowanym pierścieniem.

Tarczę chroni szafirowe szkło, które na pewno podnosi walory użytkowe czasomierza. Producent podaje, że zastosowany mechanizm to kwarcowy G10.212. Zegarki będą oferowane na żółtym bądź czarnym pasku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s