Panerai

Panerai Luminor Submersible 1950 left-handed 3 Days Automatic Titanio – 47mm

Foto: Materiały prasowe marki Panerai

Foto: Materiały prasowe marki Panerai

Manufaktura Panerai zaprezentowała nową wersję modelu Submersible – tym razem z koronką umieszczoną po lewej stronie koperty. Zmiana ta właściwie pociągnęła za sobą kilka innych, ponieważ poprzez obrócenie werku, zamianie uległo położenie sekundnika, a także okienka datownika. Można powiedzieć, że wersja ta jest lustrzanym odbiciem tej bez adnotacji „left-handed”. W stosunku do większości produkowanych przez Panerai zegarków, jest zastosowany w tym modelu kolor materiału luminescencyjnego. W tym przypadku kolor ecru zamiast zielonego nadaje zegarkowi sporo charakteru w klimacie vintage.

Zegarek posiada kopertę o średnicy 47 milimetrów, która została wykonana z tytanu. Jej charakterystyczny kształt nie został poddany żadnym modyfikacjom. Z racji faktu, że model ten jest flagowym dla Panerai jeżeli chodzi o zegarki z dużą wodoodpornością (w tym przypadku wynoszącą 300 metrów), nie mogło zabraknąć w nim obrotowego pierścienia lunety. W tym przypadku wykonano go na podobieństwo zaprojektowanego w 1950 roku dla marynarki wojennej Egiptu. Ze szczotkowanego tytanu wykonano również osłonę koronki która jest tak charakterystyczna dla zegarków OP. Na pełnym, tytanowym deklu umieszczono podobiznę „ludzkiej torpedy”, której nazwa pochodzi od „Siluro a Lenta Corsa” lub inaczej „torpedy niskich prędkości”, które były konstruowane dla komandosów, tak by mogli oni wykonywać swoje misje w maksymalną efektywności.

Wewnątrz koperty zamontowano manufakturowy mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny, który otrzymał numer P.9000. Na uwagę zasługuje długa, bo wynosząca trzy dni rezerwa chodu. Pomimo skromnej ilości komplikacji, na budowę tego kalibru składa się aż 197 komponentów.

Zegarek będzie oferowany na brązowym skórzanym pasku. W związku z tym, iż jest to edycja specjalna, nakład wyniesie jedynie 1000 sztuk.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s