Arnold&Son

Arnold & Son Time Pyramid zdobywa nagrodę Robb Report Best of the Best Award 2014

Foto: Materiały prasowe marki Arnold&Son

Foto: Materiały prasowe marki Arnold&Son

Robb Reports jest magazynem (a także serwisem), będącym przewodnikiem po świecie luksusowych jachtów, samochodów, hoteli, win i oczywiście zegarków. Oczywiście na tym lista się nie kończy. Jednak w roku 2014 zorganizowana została 26 edycja „Best of the Best”, podczas której przyznawane są nagrody dla najlepszych i najbardziej innowacyjnych luksusowych przedmiotów i gadżetów jakie można nabyć. W tym roku model Time Pyramid manufaktury Arnold & Sons otrzymał taką nagrodę w kategorii „zegarek męski / koncepcyjne innowacje”.

Foto: Materiały prasowe marki Arnold&Son

Foto: Materiały prasowe marki Arnold&Son

Zaprojektowany i zbudowany w całości w warsztatach manufaktury znajdujących się w La Chaux-de-Fonds, model Time Pyramid, jest w swej istocie inspirowany regulatorem zbudowanym blisko dwieście lat temu przez Johna i Rogera Arnoldów. Brytyjskie dziedzictwo zegara z pionowo zaaranżowanym mechanizmem, piramidalnym układem elementów, a także wielowymiarowością szkieletonowanej konstrukcji jest w nowym modelu doskonale widoczne.

Pomimo niewielkiej grubości mechanizmu wynoszącej jedynie 4,4 milimetra, zegarek wydaje się zawierać bardzo wiele płaszczyzn w swym wnętrzu. To bogactwo gry świateł i wielu detali uzyskano dzięki misternemu wykończeniu oraz szkieletonowaniu znacznej części elementów konstrukcyjnych werku. Część elementów cyferblatu jest częściowo transparentnych – w ten sposób wykonana jest podziałka godzinowa, którą z kolei otacza srebrzysty pierścień podziałki minutowej. Podobnie jest w przypadku sekundnika, który jest delikatnie cofnięty względem głównego wskazania. Dzięki tym zabiegom, pomimo wspomnianej wcześniej niewielkiej grubości mechanizmu, udało się stworzyć wrażenie głębi. Także wewnętrzny pierścień, którego powierzchnia jest delikatnie pochylona względem centrum zegarka, potęguje to wrażenie.

Foto: Materiały prasowe marki Arnold&Son

Foto: Materiały prasowe marki Arnold&Son

W miejscu godziny 12, widoczne jest koło balansowe, które zostało tak umieszczone by tworzyć równowagę dla koronki, umieszczonej po przeciwnej stronie koperty (na godzinie 6). Na tarczy możemy dostrzec jeszcze jeden element, a mianowicie symetrycznie umieszczone wskaźniki rezerwy chodu. Wskaźniki te działają niezależnie od siebie, a rezerwa chodu wynosi w przypadku opisywanego czasomierza aż 90 godzin. Mechanizm A&S1615 to konstrukcja własna marki A&S. Wyposażony jest on w ręczny naciąg sprężyny i pracuje z częstotliwością 21600 VpH.

Niebieskie wskazówki wypełniono materiałem Super LumiNova, dla wygodniejszego odczytu wskazań w słabym świetle.

Koperta w zależności od wersji jest wykonana ze stali nierdzewnej bądź 18 karatowego różowego złota. Do wypełnienia pierścienia lunety użyto szkła szafirowego pokrytego powłoką antyrefleksyjną. Tego samego szkła użyto do wypełnienia dekla. Wodoodporność wynosi 30 metrów, a zegarek jest sprzedawany na ręcznie szytym pasku ze skóry aligatora.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s