Oris

Oris Air Racing Edition IV

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Aktualnie możemy zaobserwować tendencję polegającą na wprowadzaniu na rynek wielu modeli, które mają upamiętniać dokonania znanych osób lub też mają być wyróżnikiem drużyn. Ta ostatnia sytuacja ma miejsce szczególnie często w dziedzinie zegarków typu „pilot”. W tendencję tą wpisuje się także ostatnia kreacja marki Oris, a mianowicie Air Racing Edition IV. Ma on upamiętniać zwycięstwo zespołu Oris Swiss Air Racing Team’s Gold Race w zawodach National Championship Air Races, które odbyły się w 2013 roku w Reno w stanie Nevada.

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Mierząca 45mm średnicy koperta została wykonana ze stali nierdzewnej, a następnie pokryto ją powłoką DLC (Diamond Like Carbon), która nie tylko nadaje jej czarny kolor, ale i podnosi jej odporność na zarysowania. Wokół pierścienia lunety, a także zakręcanego dekla umieszczono karbowane pierścienie, które nie tylko akcentują lotniczy charakter zegarka, ale wręcz nadają mu charakteru militarnego. Proste w formie uszy, a także karbowana koronka (ozdobiona logiem producenta) bardzo dobrze komponują się z ogólnym wizerunkiem. Tzw. bezel został wypełniony szkłem szafirowym, którego powierzchnia jest delikatnie wypukła. Wspomniany wcześniej dekiel został ozdobiony podobizną maszyny ” Scarlet Screamer”. Znalazł się tam także numer, informujący o tym, który z 1000 wykonanych zegarków mamy aktualnie w ręku, bowiem tyle właśnie sztuk zostało przygotowanych w ramach edycji limitowanej. Czasomierz jest wodoodporny do 100 metrów. Wewnątrz pracuje Cal. 735 z automatycznym naciągiem sprężyny, który jest mechanizmem bazującym na SW220-1.

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Cyferblat to esencja prostoty, której hołdują zegarki typu „pilot”, a także kolekcja Big Crown ProPilot marki Oris. Trzeba przyznać, że tarcza wpisuje się w stylistykę „stealth”. Na jej szarej i matowej powierzchni naniesiono (za pomocą trójwymiarowego druku) czarne indeksy godzinowe. Sąsiaduje z nimi podziałka minutowa wraz ze zdublowanymi indeksami godzinowymi, które zostały pokryte materiałem luminescencyjnym. Podobnie ma się sprawa z prostymi i czytelnymi wskazówkami. Również są one wykonane kolorze czarnym, ale i zostały wypełnione Super LumiNovą. Całość uzupełnia okienko podwójnego datownika, które zlokalizowano na godzinie 3. Kolor przesuwających się w nim tarcz jest mocno zbliżony do tego reprezentowanego przez cyferblat, wobec czego, w pierwszym momencie nie zwraca się na niego większej uwagi.

Trzeba przyznać, że czasomierz ten zaprojektowano bardzo spójnie. Także szary materiałowy pasek wyposażony w zapięcie motylkowe (opatentowane przez markę Oris, a także pokryte powłoką DLC) pasuje tutaj doskonale. Cena detaliczna ma oscylować wokół kwoty 1800 CHF.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s