H. Moser & Cie

H. Moser & Cie. Endeavour Dual Time Special Edition

Foto: Materiały prasowe marki H. Moser & Cie.

Foto: Materiały prasowe marki H. Moser & Cie.

Kilka dni temu manufaktura H. Moser & Cie. zaprezentowała edycję specjalną modelu Endeavour Dual Time. Został on przygotowany w ilości jedynie 20 sztuk i będzie dostępny wyłącznie w sklepie Elegant w Hong Kong’u (sklep ten jest dystrybutorem zegarków produkowanych przez H. Moser & Cie.). Rozmowy pomiędzy producentem oraz dystrybutorem były prowadzone już w w trakcie tegorocznych targów w Bazylei. Okazało się bowiem, że wielu z klientów sklepu decyduje się na zakup czasomierza wyprodukowanego przez manufakturę HMC, bądź nosi już taki zegarek. Producent nie pozostając dłużnym postanowił zaproponować klientom butiku model, który będzie dostępny tylko w tym jednym miejscu.

Foto: Materiały prasowe marki H. Moser & Cie.

Foto: Materiały prasowe marki H. Moser & Cie.

Trzyczęściowa koperta zegarka mierzy 40,8 mm średnicy oraz 11 mm wysokości. Została ona wykonana z tytanu o twardości 5 kategorii (tzw. „grade 5”), która jest najwyższą dla tego materiału w przypadku zastosowań zegarmistrzowskich. Odznacza się on wyjątkową twardością oraz jest hipoalergiczny. Jest także niezwykle lekki. W dodatku tak wysoka klasa tytanu pozwala wypolerować go na wysoki połysk, który normalnie jest zarezerwowany dla metali takich jak stal nierdzewna bądź metale szlachetne (np. złoto). Wobec takiej możliwości zdecydowano się na połączenie powierzchni polerowanych oraz satynowanych. Trzeba tutaj nadmienić, że obróbka tytanu tej kategorii jest niezwykle trudna. Koperta została pokryta powłoką DLC (Diamond Like Carbon), która nadaje jej czarny kolor, a przy tym dodatkowo zabezpiecza jej powierzchnię. Kształtów koperty właściwie nie ma sensu opisywać – jest to projekt znany z innych zegarków produkowanych przez tą manufakturę, która z ogromną konsekwencją trzyma się pewnych przyjętych założeń designerskich.

Foto: Materiały prasowe marki H. Moser & Cie.

Foto: Materiały prasowe marki H. Moser & Cie.

Układ cyferblatu jest identyczny jak w modelu nie objętym limitacją. Główną różnicą jest kolor tarczy, której matowa powierzchnia została wykonana w kolorze antracytowym. W podobnym odcieniu utrzymane są wskazówki, za wyjątkiem tej odpowiedzialnej za wskazanie drugiej strefy czasowej. Całość jest chroniona wypukłym szkłem szafirowym, którego użyto również do wypełnienia dekla.

Zastosowany mechanizm to oczywiście konstrukcja manufakturowa. Kaliber to HMC 346, który wyposażony został w automatyczny naciąg sprężyny. Pracuje on z częstotliwością 18000 VpH, a do łożyskowania jego ruchomych elementów użyto 29 kamieni. Rezerwa chodu wynosząca 3 dni, jest na pewno elementem zasługującym na pochwałę.

Zegarek jest oferowany na czarnym, ręcznie szytym pasku ze skóry aligatora, która została dodatkowo pokryta specjalną powłoką węglową, która podnosi jego wytrzymałość. Pasek wyposażony jest także w tytanową klamrę, która podobnie jak koperta, została pokryta powłoką DLC.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s