Montblanc

Montblanc Writers Edition: Daniel Defoe

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

Seria poświęcona wielkim pisarzom obejmuje już kilkanaście modeli. Jednak dopiero niedawno poszerzono ją o autora wielu znanych nowel, a także dzieła, które przeszło już dla klasyki literatury – a mianowicie przygód Robinsona Crusoe. Książka ta została opublikowana w 1719 roku i do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością. Muszę osobiście przyznać, że również dla mnie jest to jedna z tych książek, przy których niezwykle miło spędziłem czas i do dziś zostaje jedną z ulubionych. Stała się ona także inspiracją dla ogólnego projektu pióra (a także pióra kulkowego i długopisu) poświęconego pisarzowi.

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

Materiał z którego została wykonana skuwka oraz korpus (polerowana na wysoki połysk żywica) ma nawiązywać swym kolorem do drewna, z którego bohater noweli zbudował tratwę, którą ostatecznie odpłynął z wyspy. Zwieńczenie korpusu oraz skuwki zostało ozdobione grawerem typowym dla XVIII wieku – podobny wzór można odnaleźć także na pierwszym wydaniu noweli.

Klip został wystylizowany na pióro, które ma symbolizować jednego z niewielu przyjaciół jakich Robinson miał na wyspie, a mianowicie papugę nazwaną Poll. Podobizna ptaka znalazła się także na rutenowanej stalówce, która jest wykonana z 18 karatowego złota. Pierścień wieńczący sekcję również ma swoje odzwierciedlenie w noweli – ma on symbolizować dwa zszyte ze sobą płaty skóry.

Na skuwce znalazł się także grawerowany podpis pisarza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s