„Komplikacja tourbillon’u, wskazanie drugiej strefy czasowej oraz rezerwa chodu wynosząca 6 dni” – takim hasłem Panerai reklamuje drugi z zaprezentowanych niedawno modeli. Trzeba przyznać, że wymienione elementy robią wrażenie, zwłaszcza, że marka ta nie jest kojarzona z zegarkami, które oferowałyby taką specyfikację. W tym wariancie firma raczej chce pokazać, jaką synergię jest w stanie osiągnąć dzięki połączeniu włoskiego wzornictwa oraz precyzji i umiejętnościom swoich zegarmistrzów ze Szwajcarii. W porównaniu do edycji Marina Militare, ta wersja Radomir’a 1940 ma być przeznaczona dla klientów szukających nie tylko najwyższej jakości, ale i niekonwencjonalnych rozwiązań połączonych z tak charakterystycznym dla Panerai design’em.
Koperta jest niezwykle podobna do innych modeli z serii Radomir 1940 i podobnie jak w innych – jej powierzchnia została wypolerowana na wysoki połysk. W tym modelu mierzy ona 48mm średnicy i została wykonana w całości z 18 karatowego różowego złota. Zegarek jest wodoodporny do 50m. Do wypełnienia pierścienia lunety użyto szkła szafirowego, powleczonego dodatkowo powłoką antyrefleksyjną. Tego samego rodzaju szkła użyto do wypełnienia dekla.
Zastosowany mechanizm to P.2005 – jest on wyposażony w manualny naciąg sprężyny. Na jego konstrukcję składa się 239 komponentów. Wyposażony jest on w balans Glycydur oraz zabezpieczenie anty-wstrząsowe KIF Parechoc®. Pracuje z częstotliwością 28800 VpH. Zgodnie z tytułem jest on oczywiście wyposażony w komplikację obiegowego wychwytu, którego zadaniem jest niwelowanie wpływu grawitacji na dokładność pomiaru czasu. Przez transparentne wypełnienie dekla możemy dostrzec klatkę tourbillonu, która zawiera balans, a także umieszczoną pod nim kotwicę, która jest umieszczona prostopadle do pozostałych elementów wychwytu. Pełen obrót trwa tylko 30 sekund, co jest wartością dwa razy wyższą w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Dzięki temu podniesiono pracę oraz dokładność mechanizmu. Z tyłu werku umieszczono także wskaźnik rezerwy chodu, dzięki czemu zawsze możemy sprawdzić jak dużo zostało jeszcze energii zmagazynowanej w jednym z trzech bębnów sprężyny.
Na satynowanej brązowej powierzchni tarczy poza klasycznymi dla Panerai indeksami godzinowymi (oczywiście wykonanymi jako tzw. kanapka) odnajdziemy małą sekundę (wraz z wskaźnikiem pracy tourbillonu) na godzinie 9, a także wskaźnik 24 godzinny dla drugiej strefy (z podziałem AM/PM) na godzinie 3. Centralne wskazówki zostały podobnie jak indeksy wypełnione Super LumiNovą. Poza wskazówką minutową oraz godzinową, w osi centralnej umieszczono dodatkową – odpowiedzialną za wskazanie czasu w drugiej strefie czasowej. Poza wspomnianymi elementami umieszczono napisy oznaczające producenta oraz model, a także główną komplikację.
Zegarek jest oferowany na pasku ze skóry aligatora, który dodatkowo został wyposażony w polerowaną klamrę wykonaną z 18K różowego złota.