GALERIA

Glycine Airman 17 oraz Airman 17 Sphair

glycine_airman17_17sphair_sm-1O modelu Airmana można było już przeczytać na łamach Zegarki i Pióra przy okazji testu modelu Airman Base 22 „Luminous”. Tym razem nie tylko mogłem zapoznać się z wersją większą pod kątem gabarytów, ale także z interesującym wykończeniem tzw. „bezela”. Dzięki temu miałem możliwość porównania dwóch modeli jednocześnie.

Wprawne oko być może zauważy, że główną różnicą funkcjonalną jest ilość wskazówek – wynika ona jedynie z faktu, że model „17” przybył w wersji o nazwie „purist” – jest ona pozbawiona dodatkowej wskazówki GMT. Kształt koperty wykonanej ze stali nierdzewnej oraz wszystkich przynależnych do niej elementów jest identyczny obu zegarkach. Sama koperta mierzy 46mm średnicy. Trzeba przyznać, że zegarki są spore, jednak pomimo to, całkiem nieźle układają się nawet na przeciętnej wielkości nadgarstkach. Dzieje się tak za sprawą stosunkowo niewielkiej wysokości czasomierzy oraz krótkim uszom.

glycine_airman17_17sphair_sm-2Jednak pomimo tych niewątpliwych zalet i tak osobom, które noszą niezbyt duże zegarki, a chciałyby nabyć jeden z dwóch tytułowych zegarków, polecałbym ich przymierzenie przed podjęciem ostatecznej decyzji. Ja osobiście jestem zaskoczony tym, jak wiele zegarków tej marki pomimo dużych rozmiarów dobrze układa się na nadgarstku.

W obu zegarkach został zamontowany ten sam mechanizm. Jest to kaliber GL 293 z automatycznym naciągiem sprężyny. Werk ten oferuje 42 godziny rezerwy chodu, oraz pracuje z częstotliwością 4 Hz (28800 VpH).

glycine_airman17_17sphair_sm-4Różnicami widocznymi już na tzw. „pierwszy rzut oka” są: pokrycie obu koronek czarną powłoką oraz wypełnienie pierścienia lunety za pomocą wkładki wykonanej z gumy. Wiele osób podchodzi do tematu tego materiału nieufnie i z przyzwyczajenia wybiera wersję z pierścieniem stalowym. Jednak z ręką na sercu muszę przyznać, że materiał którego użyto do wypełnienia bezela jest naprawdę wysokiej jakości i robi on bardzo dobre wrażenie. Jest wystarczająco sztywny więc nie ugina się zbytnio pod naciskiem palców. Nie łapie też kurzu jak to zwykło się sądzić o plastycznych materiałach. Także na zdjęciach w dużym powiększeniu widać, że materiał jest obrobiony bardzo precyzyjnie.

Myślę, że najwięcej o samych zegarkach jak i różnicach wizualnych pomiędzy nimi powiedzą zdjęcia obu czasomierzy 🙂 (Z uwagi na skrypt galerii który rozjaśnia miniatury, zachęcam do klikania zdjęć i oglądania ich w większym rozmiarze)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s