Oris

Oris Audi Sport Limited Edition

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Firma Oris zaprezentowała niedawno edycję limitową, która ma podkreślać i doceniać partnerstwo pomiędzy producentem zegarków, a jednym z czołowych producentów samochodów. Trzeba tutaj nadmienić, że Oris jest oficjalnym partnerem zespołu Audi w dziedzinie zegarków oraz pomiaru czasu na torze zawodów takich jak FIA World Endurance Championships (WEC) oraz German Touring Car Championship (DTM). Drużyna ta była także częścią zespołu Audi Sport LeMans 24 Hours, która wywalczyła zwycięstwo w czerwcu 2014 roku.

Nowy czasomierz bazuje na modelu Oris Artix GT, który wyposażony jest w funkcję stopera. Co ciekawe został posiada on także małą sekundę wykonaną jako tzw. „retrograde” czyli „wskazówkę powracającą” natychmiast na początek skali po dotarciu do jej końca. Ogólna kolorystyka nawiązuje bezpośrednio do barw stosowanych przez Audi – także w trakcie wyścigów na torze.

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Koperta o sportowym charakterze wykonana została z tytanu. Mierzy ona 44 milimetry średnicy. Została ona wyposażona w dwukierunkowy pierścień lunety na którym naniesiono skalę minutową. Dla łatwiejszego operowania jego położeniem, powierzchnia boczna zawiera gumowy pierścień. Z prawej strony koperty umieszczono przyciski służące do obsługi stopera, a także zakręcaną koronkę. Tarczę chroni lekko wypukłe szkło szafirowe, które pokryto obustronnie powłoką antyrefleksyjną. Tego samego rodzaju szkła użyto do wypełnienia transparentnego dekla. Zegarek jest wodoodporny do 100m. Werk Oris 774 bazuje na kalibrze SW500. Jest on wyposażony w automatyczny naciąg sprężyny.

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Dwuczęściowa tarcza składa się z płaskiej powierzchni na której umieszczono nakładane indeksy godzinowe, które dodatkowo wypełniono Super LumiNovą, oraz z lekko zagłębionych totalizatorów w układzie pionowym, na których odmierzany jest czas podczas gdy funkcja stopera jest włączona. Dookoła cyferblatu umieszczono podziałkę sekundową. Centralne wskazówki mają prosty kształt oraz podobnie jak indeksy zostały wypełnione materiałem luminescencyjnym. Wydatny czerwony sekundnik, nie tylko nadaje zegarkowi sportowego charakteru, ale wpływa na poprawę czytelności oraz szybkiego odczytywania wskazywanych wartości.

Zegarek jest oferowany na perforowanym czarnym skórzanym pasku wykonanym ze skóry – jest on również wyposażony w wykonane z tytanu zapięcie motylkowe.. Model ten został przygotowany w ilości 2000 sztuk, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 3550 CHF.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s