Oris

Oris Aquis Date Orange

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Foto: Materiały prasowe marki Oris

„The colour of the deep” (tłum. „Kolor głębin”) – takim hasłem reklamuje ten czasomierz producent. Motywem przewodnim dla jego stworzenia, były badania John’a A. Adolfson and Thomas’a E. Berghage, którzy w 1974 roku opublikowali pracę „Perception and Performance under Water” (tłum. „Percepcja i wydajność pod wodą”). Udowodnili oni, że najlepiej widocznymi kolorami pod powierzchnią wody są: żółty, zielony oraz pomarańczowy. Jednym z wniosków, był także ten mówiący, iż „pomarańczowy jest wśród nich najlepiej widocznym kolorem na bliskich dystansach, podczas gdy dwa pozostałe mają przewagę podczas patrzenia na większą odległość”. Z tego właśnie względu, zdecydowana większość akcentów została wykonana właśnie w tym kolorze.

Kopera została wykonana ze stali nierdzewnej, po czym ona jak i koronka oraz jej osłona zostały pokryte powłoką PVD w kolorze „gun-metal grey”. Koperta mierzy 43mm średnicy, a jej kształty odpowiadają tym znanym doskonale z innych diver’ów tego producenta. Tzw. „bezel” pracuje jednokierunkowo. Został on wypełniony ceramiczną wkładką, na powierzchni której naniesiono skalę minutową z dodatkowo wyróżnionym okresem pierwszych 15 minut. Jak na solidny zegarek przeznaczony do nurkowania, wodoodporność wynosi 300 metrów.

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Na powierzchni czarnej tarczy naniesiono podziałkę minutową, której uzupełnieniem są nakładane indeksy godzinowe, które wypełniono Super LumiNovą w kolorze pomarańczowym. Tym samym materiałem luminescencyjnym wypełniono niklowane wskazówki. Całość uzupełnia jedynie logo producenta oraz okienko datownika, które dla równowagi zostało umieszczone na godzinie 6. Trzeba przyznać, że jak na zegarek o zacięciu nurkowym, na cyferblacie panuje duży porządek oraz przejrzystość. Tarczę chroni wypukłe szkło szafirowe, które od wewnętrznej strony pokryto powłoką antyrefleksyjną.

Zegarek jest oferowany na pomarańczowym gumowym pasku, który wyposażono w wykonane ze stali zapięcie motylkowe, które podobnie jak kopertę pokryto powłoką PVD. Sugerowana cena detaliczna wynosi 1750 CHF.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s