Arnold&Son

Arnold & Son TE8

Foto: Materiały prasowe Arnold & Son

Foto: Materiały prasowe Arnold & Son

Blisko trzy miesiące temu, na łamach Zegarki i Pióra pisałem o modelu TE8 Métiers d’Art II. Tytułowy czasomierz jest właściwie klonem poprzedniej edycji z tą różnicą, że zastosowano odmienny sposób zdobienia tarczy oraz mechanizmu.

Z uwagi na fakt, że nie ma sensu pisać dwukrotnie o tym samym, pozwolę sobie zacytować fragment poprzedniego wpisu:

Manufaktura Arnold & Son zaprezentowała kolejny czasomierz, którego werk posiada komplikację tourbillona. Został on wyprodukowany w ilości jedynie 8 sztuk, a inspiracją do jego stworzenia był zegarek kieszonkowy, który John Arnold wykonał dla króla Grzegorza III i jego dworu.

Zastosowanie komplikacji obiegowego wychwytu nie jest dla manufaktury A&S przypadkowe. Komplikacja ta związana jest ściśle z historią marki – John Arnold czynnie współpracował z A.-L. Brequet’em wobec czego powstał pierwszy tourbillon zamontowany w kalibrze firmy A&S, oznaczonym jako „John Arnold No. 11″. Mechanizm ten dziś można oglądać w British Museum w Londynie.

Foto: Materiały prasowe Arnold & Son

Foto: Materiały prasowe Arnold & Son

Tarcza posiada otwartą strukturę, przez którą możemy oglądać polerowaną na wysoki połysk klatkę tourbillonu, główny mostek o falistej krawędzi, a także koło naciągowe wraz ze znajdującą sie pod nim sprężyną. Główna płyta oraz wspomniany mostek są szlifowane w radialny wzór.

Foto: Materiały prasowe Arnold & Son

Foto: Materiały prasowe Arnold & Son

Koperta o średnicy 44mm została wykonana ze 18 karatowego różowego lub białego złota. Każda z tych wersji powstała w ilości 25 sztuk. Pracujący wewnątrz mechanizm A&S8000 to manufakturowa konstrukcja o ręcznym naciągu sprężyny i rezerwie chodu wynoszącej 80 godzin. Do wypełnienia pierścienia lunety użyto wypukłego szkła szafirowego, które zostało pokryte obustronnie powłoką antyrefleksyjną. Tego samego rodzaju szkła użyto do wypełnienia dekla.

Zegarek jest wodoodporny do 30 metrów i jest oferowany na ręcznie szytym pasku ze skóry aligatora – jest on dostępny w dwóch kolorach: czarnym i brązowym.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s