ATRAMENTY

Noodler’s Ink Green Marine – test

noodlers_greenmarine_sm-6Opis opakowania czy butelki jest analogiczny z pozostałymi kolorami z oferty wobec czego pozwoliłem sobie zacytować fragment dotyczący tych dwóch elementów.

Opakowanie:

Proste, biało czarne, które wykonano z kartonu. Właściwie trudno rozpisywać się na jego temat, gdyż jego rolę ograniczono głównie do podstawowej ochrony butelki oraz jej etykiety.

Butelka:

Charakteryzuje się prostymi kształtami. Są one zgodne z ideą producenta, którego hasłem przewodnim jest w dużej mierze pragmatyczność. Jej kwadratowa w rzucie podstawa zapewnia odpowiednią stabilność pomimo tego, że butelka prezentuje formę wertykalną. Całość wieńczy czarna plastikowa zakrętka, o której również trudno powiedzieć coś więcej, aniżeli że jest. Wychodzi na to, że opakowanie jest przeciętne. Nie. Jest ono funkcjonalne, a w owej prostocie jest coś, co przekonuje do zastosowanej formy. Oczywiście jak to w przypadku inkaustów Noodler’s Ink, butelka jest zalana pod samiutki korek, tak więc mamy do dyspozycji pełnienie 90ml cieczy.

noodlers_greenmarine_sm-5Charakterystycznym elementem opisywanej serii inkaustów są etykiety, które nierzadko prezentują mocno zróżnicowane interpretacje graficzne przeróżnych motywów i ilustracji. Na części z nich umieszczono jednak podobiznę suma, który występuje w roli logo firmy. Tak też jest w tym przypadku.

Atrament:

Test przeprowadzałem na papierach Oxford 90g oraz PolLux 80g. W roli pióra wystąpił Herlitz my.pen style. Właściwości stoją na bardzo dobrym poziomie. Nawet wysychanie jest na tyle szybkie, że raczej każdy będzie z niego zadowolony. Całkiem nieźle cieniuje, co nie jest tak oczywiste w przypadku wielu zielonych inkaustów. Na wysokim poziomie stoi również wodoodporność – nawet po zalaniu wodą tekstu, jest on w pełni czytelny.

noodlers_greenmarine_sm-1

noodlers_greenmarine_sm-2

noodlers_greenmarine_sm-3

noodlers_greenmarine_sm-4

noodlers_greenmarine_sm-7Podsumowanie:

Poszukiwałem zielonego atramentu o przyjemnym kolorze i mogę śmiało powiedzieć, że go znalazłem. Jeżeli ktoś preferuje takie kolory to zakładam, że będzie z niego bardzo zadowolony. Atrament ten ma bardzo dobre właściwości, które plasują go wysoko w mojej ocenie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s