Montblanc

Montblanc John F. Kennedy

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

Bez wątpienia postać prezydenta John’a F. Kennedy’ego, jest jedną z najbardziej charakterystycznych, które zapisały się na kanwie historii XX wieku. Był on 35 prezydentem Stanów Zjednoczonych. Także zamach na jego życie był jednym z wydarzeń, które odbiły się najgłośniejszym echem w historii tego kraju. Modelem tym firma Montblanc chce uhonorować jego postać i dokonania.

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

Niebieski kolor żywicy, z którego wykonano korpus oraz skuwkę ma nawiązywać do jego edukacji, podczas gdy metalowe pierścienie na korpusie symbolizują jego karierę wojskową jako młodego weterana II Wojny Światowej. Trzy pierścienie umieszczone na skuwce symbolizują jego trzech braci. Na stylizowanym klipie umieszczono skrót „JFK”. Znalazło się także miejsce na delikatny „odcisk buta”, który pozostawiła na powierzchni księżyca załoga mająca być pierwszymi ludźmi, którzy zeszli na powierzchnię Księżyca. Skuwkę wieńczy szeroki metalowy pierścień na którym umieszczono logo producenta.

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

Stalówka została wykonana z 14 karatowego złota próby 585. Na jej powierzchni pierwsze skrzypce gra wygrawerowany moduł lądownika księżycowego.

Pióro to charakteryzuje się niewątpliwą elegancją i ciekawą stylistyką, która pomimo wielu odniesień do życia Kennedy’ego nie wydaje się zbyt nachalna. Osobiście model tańszy i nie objęty limitacją bardziej trafia w moje gusta z uwagi na piękny ciemnoniebieski kolor korpusu i skuwki, oraz na fakt, że jest bardziej jednorodny stylistycznie.

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

Jeżeli chodzi zaś o wspomnianą edycję limitowaną to różni się ona dosyć znacząco. Już na tzw. „pierwszy rzut oka” widać że zmianie uległa kolorystyka. Także wzór „liny” (jak to określa producent) ma nawiązywać do zamiłowania Prezydenta do żeglarstwa, które objawiło się już w wieku chłopięcym. Różny jest także wzór wygrawerowany na stalówce – w tym przypadku jest to okrąg, nawiązujący do jego pierwszej łodzi, która nosiła nazwę „Victura”. Była ona prezentem od jego rodziców, którą podarowali mu gdy skończył 15 lat. Utrzymano symbolikę trzech pierścień skuwki jako trzech braci, jednak pojawił się dodatkowy element. 10 pionowych nacięć symbolizuje 10 członków jego rodziny (rodzice Joseph Kennedy i Rose Kennedy, Joseph Jr., Rosemary, Kathleen, Eunice, Patricia, Robert Francis, Jean-Ann i Edward (Ted)) Na skuwce umieszczono także hasło „A Time For Greatness”, które było hasłem przewodnim w trakcie kampanii prezydenckiej Kennedy’ego. Odwołaniem do wizji postawienia stopy na księżycu ma w tym przypadku być logo firmy Montblanc, które wykonano z kwarcu księżycowego. Liczba egzemplarzy nawiązuje do roku 1917, w którym urodził się Kennedy.

Producent zapowiedział także edycję limitowaną, którą będzie można nabyć w butikach marki od stycznia 2015 roku. Opisywany model jest dostępny od grudnia 2014.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s