Baume&Mercier

Baume & Mercier Clifton Big Date and Power Reserve [SIHH 2015]

Foto: Materiały prasowe marki Baume & Mercier

Foto: Materiały prasowe marki Baume & Mercier

Drugim zaprezentowanym modelem, który swoją oficjalną premierę będzie miał w trakcie nadchodzących targów SIHH jest model Clifton Big Date and Power Reserve. Trzeba przyznać, że jest on interesującym połączeniem stosunkowo masywnej koperty, eleganckiego projektu cyferblatu oraz przydatnych funkcji.

Koperta, która łączy powierzchnie polerowane oraz satynowane mierzy 43mm średnicy oraz 12,05mm wysokości. Charakteryzuje się ona stosunkowo prostymi liniami, ale równocześnie trudno uznać ją za subtelną. Jej forma sprawia, że wydaje się ona masywna, ale nie do przesady. Trzeba przyznać, że jest to interesujące połączenie, które moim zdaniem wygląda naprawdę dobrze. Z prawej strony umieszczono sygnowaną logiem producenta koronkę, a zegarek jest wodoodporny do 5atm (50m). Do wypełnienia pierścienia lunety użyto wypukłego szkła szafirowego, które pokryto dodatkowo powłoką antyrefleksyjną. Tego samego rodzaju szkła użyto w roli transparentnego wypełnienia dekla.

Foto: Materiały prasowe marki Baume & Mercier

Foto: Materiały prasowe marki Baume & Mercier

Srebrzystą powierzchnię cyferblatu wykonano jako satynowaną, którą dodatkowo pokryto delikatnym szlifem słonecznym. Wzdłuż zewnętrznej krawędzi umieszczono dwukolorową podziałkę sekundnika. Pozłacane indeksy godzinowe oraz centralnie osadzone wskazówki bardzo dobrze komponują się z pozostałymi elementami. Na godzinie 12 umieszczono okienko tzw. „dużej daty” – funkcję tą doceni z pewnością wielu nabywców w trakcie codziennego użytkowania. Dla równowagi, na godzinie 6 umieszczono wskaźnik rezerwy chodu. W dodatku jego wskazówka została zabarwiona na kolor niebieski. Kompozycja tarczy jest moim zdaniem bardzo udana, chociaż osobiście trudno oprzeć się wrażeniu podobieństwa w stosunku do opisywanego wczoraj w recenzji Epos’a 3427. Modele te co prawda pochodzą z różnych półek cenowych. B&M oferuje także zdecydowanie bardziej zaawansowane komplikacje mechanizmu – sam werk także pochodzi z wyższej półki.

Foto: Materiały prasowe marki Baume & Mercier

Foto: Materiały prasowe marki Baume & Mercier

Zastosowany własny kaliber BM119090 wyposażony został w automatyczny naciąg sprężyny. Werk ten pracuje z częstotliwością 4 Hz i oferuje 42 godziny rezerwy chodu. Do łożyskowania jego ruchomych elementów użyto 30 kamieni.

Zegarek będzie oferowany na brązowym pasku wykonanym ze skóry aligatora. Został on wyposażony w w potrójne zapięcie motylkowe, które posiada dodatkowe zabezpieczanie przed przypadkowym jego rozpięciem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s