Oris

Oris Aquis Depth Gauge DLC

Foto: Materiały prasowe firmy Oris

Foto: Materiały prasowe firmy Oris

Wersja modelu Depth Gauge wyposażonego w stalową kopertę była jedną z najciekawszych premier roku 2013. Interesujące podejście do zegarka wyposażonego w niekonwencjonalny głębokościomierz zaowocowało wprowadzeniem na rynek tego czasomierza w zmienionej kolorystyce – tym razem czerń „bierze górę”, a producent reklamuje ten czasomierz hasłem „Back into the Deep” nie bez powodu. Ma ono przywoływać czerń głębin, która tym razem znajduje swoje odzwierciedlenie w kolorze dominującym.

Wszystkie techniczne parametry pozostają bez zmian w stosunku do modelu sprzedawanego od roku. Dla przypomnienia jednak, koperta wykonana została ze stali nierdzewnej i mierzy ona 46mm średnicy. W tym przypadku została ona pokryta powłoką DLC (Diamond Like Carbon). Z prawej strony umieszczono zakręcaną koronkę wraz z jej osłoną. Zegarek jest wodoodporny do 50bar (500 metrów).

Cyferblat również nie uległ zmianie. Na jego czarnej powierzchni naniesiono nakładane indeksy godzinowe, które wypełniono Super LumiNovą. Tym samym materiałem wypełniono niklowane wskazówki. Na godzinie 6 umieszczono okienko datownika. Wokół tarczy umieszczono podziałkę głębokościomierza oraz oczywiście sam głębokościomierz. Działa on na zasadzie kanalika wydrążonego w szafirowym szkle chroniącym tarczę. Woda to wpłynięciu do niego ściska pozostałe tam powietrze z siłą zależną od ciśnienia panującego na konkretnej głębokości, dzięki czemu nurek może odczytać głębokość na której się znajduje. Rozwiązanie to korzysta z prawa Boyle-Mariotte’a. Skala pozwala na odczyt tego parametru do 100 metrów. Samo szkło zostało pokryte z obu stron powłoką antyrefleksyjną.

Foto: Materiały prasowe firmy Oris

Foto: Materiały prasowe firmy Oris

Zastosowany kaliber 733, bazuje na werku Sellita SW 200-1. Jest on wyposażony w automatyczny naciąg sprężyny. Rezerwa chodu wynosi 38 godzin.

Zegarek jest oferowany z dwoma gumowymi paskami (czarnym oraz żółtym) oraz narzędziem ułatwiającym ich wymianę. Nabywca otrzymuje cały zestaw w wodoodpornej walizce, która doskonale pasuje do charakteru zegarka. Cena detaliczna (w Szwajcarii) sugerowana przez producenta wynosi 3250 CHF.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s