Ulysse Nardin

Ulysse Nardin Perpetual Calendar Manufacture – Boutique Edition

Foto: Materiały prasowe firmy Ulysse Nardin

Foto: Materiały prasowe firmy Ulysse Nardin

Gdy dwa dni temu pisałem o tym, że mamy do czynienia z trendem na zegarki, w których przeważa kolor niebieski, to nie było to bezpodstawne. Na rynku pojawił się kolejny czasomierz, który należy do tego nurtu. Jest to wersja modelu Perpetual Calendar produkowanego przez Ulysse Nardin – tym razem w wydaniu tzw. „Boutique Edition”.

Koperta pomimo masywnego kształtu charakteryzuje się raczej prostymi liniami. Została ona wykonana z platyny i mierzy 43mm średnicy. Po obu stronach koperty umieszczono przyciski dzięki którym możemy obsługiwać oferowane przez zegarek funkcje. Z prawej strony koperty umieszczono również ozdobioną logiem manufaktury koronkę. Zegarek jest natomiast wodoodporny do 30 metrów.

Foto: Materiały prasowe firmy Ulysse Nardin

Foto: Materiały prasowe firmy Ulysse Nardin

Manufakturowy kaliber UN-32 z automatycznym naciągiem sprężyny oferuje wynoszącą 48 godzin rezerwę chodu. Do łożyskowania jego ruchomych elementów użyto 34 kamieni. Każdy mechanizm otrzymuje także stosowny certyfikat C.O.S.C, który poświadcza wysoką precyzję i dokładność chodu.

Cyferblat to równie złożona historia. Jej początkiem jest zewnętrzny pierścień, za pomocą którego możemy odczytać czas w drugiej strefie czasowej. Został on także podzielony na okres „dnia i nocy”. System obsługi tej funkcji został sprzężony z możliwością szybkiej korekty zmiany wskazywanego parametru. Dalej umieszczono podziałkę minutową, po czym dochodzimy do głównego niebieskiego okręgu ozdobionego giloszowaniem w kształcie fal. Nakładane indeksy zdublowano w formie kół wykonanych z materiału luminescencyjnego. W związku z faktem, że mamy do czynienia z tzw. „wiecznym kalendarzem” – nie obyło się bez rozbudowanego układu okien datownika, z których jesteśmy w stanie odczytać pełną i aktualną datę. W dodatku dzień miesiąca odczytujemy w największym z wycięć, które umieszczono na godzinie 1, dzięki czemu nie ma problemu z odczytaniem tego wskazania z innego okienka. Całość uzupełnia sekundnik na godzinie 9 oraz logo producenta na godzinie 2:30. Ponad wszystkimi tymi elementami przesuwają się proste i częściowo wypełnione masą luminescencyjną wskazówki.

Foto: Materiały prasowe firmy Ulysse Nardin

Foto: Materiały prasowe firmy Ulysse Nardin

Zegarek jest oferowany na niebieskim skórzanym pasku, który został wyposażony w zapięcie motylkowe. W związku z faktem, że czasomierz ten jest edycją limitowaną, wyprodukowano jedynie 250 egzemplarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s