IWC

IWC Portugieser Annual Calendar

Foto: Materiały prasowe IWC

Foto: Materiały prasowe IWC

Rok 2015 rozpoczyna się naprawdę ciekawie, bowiem to dziś został zaprezentowany najnowszy model IWC, który zasili kolekcję Portugieser. Co więcej jest to model wyposażony w tzw. roczny kalendarz, oraz zgodnie z tym co piszę już któryś raz na temat kolorów cyferblatów – odnajdziemy w nim tarczę w kolorze niebieskim (będzie również możliwość zakupu zegarka z tarczą w kolorze srebrnym). Ma on być ogniwem łączącym model wyposażony w funkcję wiecznego kalendarza oraz czasomierz z klasycznym pojedynczym wskazaniem daty. Prace nad ostatecznym wizerunkiem tego zegarka trwały blisko 5 lat.

Foto: Materiały prasowe IWC

Foto: Materiały prasowe IWC

Bazą do jego powstania został model z 7 dniową rezerwą chodu. Z tego też względu ogólna stylistyka jest bezpośrednim nawiązaniem do aktualnie już skromniej wyposażonego brata. Linie koperty oczywiście również są tymi, które są już znane miłośnikom wyrobów IWC – zwłaszcza jeżeli mówimy o kolekcji Portugieser. Mierzy ona 44,2mm średnicy oraz 15,3mm wysokości. Została ona wykonana ze stali nierdzewnej (producent będzie oferował także dwa inne warianty z tarczą w kolorze srebrnym, których koperty będą wykonane ze stali nierdzewnej lub 18 karatowego różowego złota). Wąski pierścień lunety otrzymał wypełnienie z wypukłego szkła szafirowego, które pokryto warstwą antyrefleksyjną z obu stron. Tego samego rodzaju szkła użyto do wypełnienia dekla.

Wewnątrz umieszczono manufakturowy kaliber 52850, który wyposażono w automatyczny naciąg sprężyny. Pracuje on z częstotliwością chodu wynoszącą 4 Hz (28800 vpH), a do łożyskowania jego ruchomych elementów użyto 36 kamieni. Zgodnie z tym co napisałem na temat modelu wyjściowego, tutaj również mamy do czynienia z rezerwą chodu wynoszącą 168 godzin czyli 7 dni.

Foto: Materiały prasowe IWC

Foto: Materiały prasowe IWC

Cyferblat tak naprawdę uległ jedynie drobnym modyfikacjom w stosunku do modelu będącego już w sprzedaży. Na powierzchni tarczy, którą ozdobiono szlifem słonecznym odnajdziemy dwie charakterystyczne sub-tarczy umieszczone na godzinie 3 (wskaźnik rezerwy chodu) oraz na godzinie 9 (sekundnik). Odnajdziemy także klasyczną dla IWC podziałkę minutową w stylu „rail track”, a także równie charakterystyczne nakładane indeksy godzinowe. Tym co poddano największym zmianom to wskazanie daty. Pomiędzy godziną 11 oraz 1 rozmieszczono 3 okienka datownika, dzięki którym możemy odczytać dzień miesiąca, tygodnia, oraz nazwę miesiąca. Polerowane wskazówki to kolejny element ponadczasowej klasyki znanej już z modeli w kolekcji Portugieser.

Zegarki będą oferowane na czarnych paskach ze skóry aligatora, które wyposażono także w zapięcia motylkowe wykonane z materiału analogicznego do wybranej wersji koperty.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s