Tag Heuer

TAG Heuer Carrera Calibre 6 oraz Calibre 18 [Pre-BASELWORLD 2015]

Foto: Materiały prasowe firmy TAG Heuer

Foto: Materiały prasowe firmy TAG Heuer

Przedpremierowych wieści ciąg dalszy. Firma TAG Heuer zaprezentowała dwa nowe modele z kolekcji Carrera. Powszechnie znane są konotacje pomiędzy tym producentem czasomierzy, a światem sportów motorowych. W dodatku widać nawiązanie do stylistyki utrzymanej w klimacie vintage.

Pierwszą z tego typu oznak jest rozmiar wykonanych ze stali nierdzewnej kopert obu modeli. Wynosi on 39mm. Zegarki w latach ’50 czy ’60 były statystycznie sporo mniejsze niż obecnie. Rozmiar 39mm wydaje się udaną wypadkową pomiędzy cechami historycznych już produktów, a obecnymi trendami. Trzeba zresztą wspomnieć, że nazwa kolekcji nawiązuje do legendy z roku 1950, a mianowicie do wyścigu „Carrera Pan Americana”. Trwał on 5 dni, a dystans wynosił 3300 kilometrów. Kolejnym jest zastosowanie historycznego logo producenta.

TAG Heuer Carrera Calibre 6

Srebrzysto-niebieska tarcza jest nawiązaniem do historycznej stylistyki modelu Carrera pochodzącego z roku 1963. Na zewnętrznym pierścieniu naniesiono skalę minutową, którą uzupełnia zdublowana dokładniejsza podziałka znajdująca się pomiędzy nakładanymi indeksami. Na godzinie 6 umieszczono niebieską sub-tarczę sekundnika, która została zintegrowana z oknem datownika. Całość chroni szkło szafirowe z obustronną powłoką antyrefleksyjną.

Foto: Materiały prasowe firmy TAG Heuer

Foto: Materiały prasowe firmy TAG Heuer

Wewnątrz pracuje mechanizm Calibre 6 z automatycznym naciągiem sprężyny. Oferuje on 44 godziny chodu. Producent podkreśla fakt dostarczania razem z zegarkiem certyfikatu COSC. Wodoodporność zegarka wynosi 100m. Sugerowana cena detaliczna dla klientów z Europy ma wynosić 2750 Euro.

TAG Heuer Carrera Calibre 6 oraz Calibre 18

Drugim modelem jest czasomierz wyposażony w werk z komplikacją stopera. Jego działanie opiera się o mechanizm oznaczony przez producenta jako Calibre 18. Tutaj, podobnie jak w przypadku opisanego powyżej zegarka, design również nawiązuje do wzorców wykreowanych przed laty przez Jack’a Heuer’a.

Foto: Materiały prasowe firmy TAG Heuer

Foto: Materiały prasowe firmy TAG Heuer

Wokół tarczy umieszczono skalę telemetryczną. W dzisiejszych czasach funkcja ta jest stosunkowo rzadko spotykana. Na jej srebrzystej, opalizującej powierzchni umieszczono nakładane indeksy godzinowe. Zlokalizowano tutaj także w układzie poziomym dwie sub-tarcze. Jedna z nich pełni funkcję tzw. „małej sekundy”, a druga pozwala na odczytanie minut zliczanych przez funkcję stopera.

Także w tym przypadku, na godzinie 6 umieszczono okienko datownika. Wypełnienie pierścienia lunety jak i dekla wykonano ze szkła szafirowego. Szkło chroniące tarcze pokryto obustronnie powłoką antyrefleksyjną. Czasomierz jest wodoodporny do 100m. Sugerowana cena detaliczna ma wynosić w Europie 4900 Euro.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s