Omega

Omega Speedmaster Moonwatch Professionnal Silver Snoopy Award [Baselworld 2015]

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

„Marking the 45th anniversary of NASA’s “successful failure” (tłum. Dla upamiętnienia 45 rocznicy „udanej porażki”) – tymi właśnie słowami opisuje tytułowy czasomierz firma Omega. Chodzi konkretnie o misję Apollo 13, który docelowo miał wylądować na powierzchni Księżyca. Plan jednak nie powiódł się, wskutek awarii modułu serwisowego, która powstała jeszcze na Ziemi. Po dwóch dniach lotu nastąpiła eksplozja zbiorników z tlenem, co wymusiło definitywną zmianę priorytetów misji. Nie chodziło już o dotarcie na Księżyc, a o uratowanie załogi, co zresztą się udało.

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Model Speedmaster z wizerunkiem Snoopy’iego to nie nowość. Mieliśmy już okazję zobaczenia takich produktów na rynku. Co jednak wyróżnia ten model? Przede wszystkim fakt, że jest „to ten sam dobry Speedy, którego znamy od lat”. Parametry, werk czy design cyferblatu jest identyczny, jak w wersji przed face-liftingiem, którego dokonano podczas wprowadzania mechanizmów kolejnej generacji. Tutaj odnajdziemy sprawdzony na przestrzeni lat werk 1861. Producent określił wodoodporność na poziomie 50 metrów.

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Stalowa koperta mierzy 42mm średnicy. Z prawej strony oczywiście odnajdziemy koronkę, a także przyciski służące do obsługi funkcji stopera, która jest w tym modelu nieodłączna. Kolorystyka jest utrzymana w biało-czarnej stylistyce. Na czarnym pierścieniu lunety naniesiono skalę tachymetru. Biała powierzchnia cyferblatu posiada charakterystyczny, poziomy układ totalizatorów stopera. W tym umieszczonym na godzinie 9 znalazła się podobizna leżącego Snoopy’iego, do którego dołączono „dymek” z napisem „Failure is not an option”. Tekst ten wypowiadał aktor Ed Harris, który zagrał w filmie z 1995 roku, którego tytuł brzmiał „Apollo 13”. Dodatkowo pierwsze 14 sekund zostało wyróżnione czarnymi kwadratami.

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Czas ten ma symbolizować 14 sekund, podczas których załoga miała dokonać korekty kursu. Trzeba przyznać, że wymienione powyżej elementy zostały wprowadzone bardzo dyskretnie, dzięki czemu nie musimy obawiać się o uniwersalność czasomierza i spokojnie możemy nosić go codziennie – również do pracy. Zegarek w prezentowanej kolorystyce jest niezwykle uniwersalny i świetnie sprawdzi się w casual’owej konwencji ubioru.

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Wyjątkowym elementem jest również dekiel. Jego wypełnienie stanowi szafirowe szkło, które chroni wykonany ze srebra próby 925 medalion. Przedstawia on Snoopy’iego w skafandrze astronauty. Otacza go emaliowana powierzchnia mająca imitować przestrzeń kosmiczną. Zawiera ona niewielkie połyskujące drobiny, które mają symbolizować gwiazdy. Materiał medalionu jest nawiązaniem do nagrody „Silver Snoopy Award”, którą firma Omega otrzymała w 1970 roku. Dekiel jest moim skromnym zdaniem przepiękny i zalicza się on do najciekawszych jakie miałem okazję oglądać.

Zegarek będzie oferowany na czarnym nylonowym pasku z białym przeszyciem. W ramach edycji limitowanej przygotowano 1970 zestawów – ilość ta nawiązuje do roku, w którym miała miejsce misja Apollo 13.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s