IWC

IWC Portugieser Yacht Club Worldtimer [Baselworld 2015]

Foto: Materiały prasowe firmy IWC

Foto: Materiały prasowe firmy IWC

Do kolekcji Portugieser dołączył właśnie nowy wariant modelu Yacht Club – tym razem o nazwie Worldtimer. Łatwo odgadnąć, że zegarek został wyposażony w możliwość odczytu czasu dla wybranych miast świata. Jest to sytuacja o tyle ciekawa, że dotychczas w obrębie kolekcji Portugieser nie widywaliśmy czasomierzy wyposażonych w tę funkcję. Nawet krótkie spojrzenie na nowy produkt sprawia, że zaczynamy zadawać sobie pytanie „dlaczego nie wprowadzono go wcześniej?”, bowiem wydaje się on nie tylko bardzo udanym, ale i logicznym uzupełnieniem kolekcji.

Zegarek jest edycją limitowaną. Wyprodukowanych zostanie 100 sztuk z kopertą wykonaną z 18 karatowego różowego złota oraz 500 egzemplarzy z kopertą ze stali nierdzewnej. Jeżeli jesteśmy przy opisie koperty, to jej średnica wynosi 45,4mm, natomiast wysokość jest równa 14mm. Z jej prawej strony znajdziemy zintegrowaną z kopertą osłonę zakręcanej koronki. Wąski pierścień lunety otrzymał wypełnienie z wypukłego szkła szafirowego, które obustronnie pokryto warstwą antyrefleksyjną. Producent podaje, że model ten jest wodoodporny do 6 bar.

Foto: Materiały prasowe firmy IWC

Foto: Materiały prasowe firmy IWC

W zależności od wybranej wersji czasomierza, nabywca otrzyma cyferblat w wersji kolorystycznej dopasowanej do konkretno materiału z którego wykonano kopertę. W przypadku wersji złotej, cyferblat otrzymał srebrzystą powierzchnię z niebieskimi akcentami, natomiast w wersji stalowej, tarcza ma kolor szary, a akcenty wykończono na kolor czarny i czerwony. Mowa tutaj przede wszystkim o wskazówce sekundowej oraz połowie pierścienia wskazującego czas w pozostałych miastach, a którego jedna połowa odpowiada za wskazanie nocy (w układzie gdzie jasna część skali oznacza dzień, natomiast zabarwiona na czarno bądź niebiesko symbolizuje noc).

Foto: Materiały prasowe firmy IWC

Foto: Materiały prasowe firmy IWC

Na powierzchni cyferblatu umieszczono także nakładane indeksy godzinowe, których krój jest charakterystyczny dla modeli Portugieser. Ich uzupełnieniem są dodatkowe prostokątne indeksy, które wypełnione zostały substancją luminescencyjną. Łączy je podziałka minutowa typu „railroad”. Na zewnętrznym okręgu umieszczono nazwy wybranych miast, które są charakterystyczne dla danej strefy czasowej.

Foto: Materiały prasowe firmy IWC

Foto: Materiały prasowe firmy IWC

Na spodniej stronie czasomierza znajdziemy pełny dekiel, którego wypełnienie stanowi wkładka ze szkła szafirowego, na którego powierzchni naniesiono graficzną reprezentację globu podzielonego na 24 strefy czasowe. Wewnątrz zegarka zamontowano kaliber 35750 z automatycznym naciągiem sprężyny. Werk ten zapewnia 42 godzinną rezerwę chodu.

W komplecie z zegarkiem, nabywca otrzyma pasek ze skóry aligatora, który zostanie wyposażony w zapięcie motylkowe.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s