ZEGARKI

Zenith El Primero Sport [Baselworld 2015]

Foto: Materiały prasowe firmy Zenith

Foto: Materiały prasowe firmy Zenith

Drugą z zaprezentowanych przez manufakturę Zenith nowości, jest model Sport, który uzupełni kolekcję El Primero. Nazwa ta zresztą jest powszechnie znana miłośnikom zegarków, nie tylko w obrębie kolekcji firmy Zenith, ale także, jako świetne kalibry wyposażone w komplikację stopera. Nie dziwi więc nazwa „Sport”. Charakter nowego czasomierza ma być wg projektantów zgodny z DNA modelu pochodzącego już z roku 1969.

zenith_elprimero_sport4

Koperta prezentuje typowe dla kolekcji El Primero kształty. Mierzy ona 45mm średnicy i została wykonana ze stali nierdzewnej. Z jej prawej strony znajdziemy sygnowaną logiem producenta koronkę oraz przyciski służące do obsługi funkcji stopera. Wypełnienie pierścienia lunety wykonano z wypukłego, obustronnie pokrytego powłokami antyrefleksyjnymi szkła szafirowego. Ten sam rodzaj szkła posłużył za wypełnienie dekla. Zegarek jest wodoodporny do 200 metrów (20atm).

Tarcza oferowana jest w dwóch kolorach – srebrnym bądź ciemnoszarym (któremu nie tak daleko do czarnego). Rozpoczyna się ona skalą tachymetru. Duże nakładane indeksy spina podziałka centralnego sekundnika. Wspomniane indeksy oraz wskazówki wypełniono za pomocą Superluminovy SLN C1. Wypełnienie środka cyferblatu stanowią ustawione w układzie poziomym trzy totalizatory. Dwa z nich służą zliczaniu czasu dla funkcji stopera, natomiast ten umieszczony na godzinie 9 pełni rolę tzw. „małej sekundy”. Na godzinie 6 zlokalizowane zostało okno datownika. Całość uzupełnia zabarwiony na czerwono sekundnik, na którego końcu umieszczono charakterystyczną dla firmy Zenith gwiazdę.

Foto: Materiały prasowe firmy Zenith

Foto: Materiały prasowe firmy Zenith

Foto: Materiały prasowe firmy Zenith

Foto: Materiały prasowe firmy Zenith

Foto: Materiały prasowe firmy Zenith

Foto: Materiały prasowe firmy Zenith

Wewnątrz zegarka zamontowano manufakturowy kaliber El Primero 400 B z automatycznym naciągiem sprężyny. Pracuje on z częstotliwością chodu wynoszącą 5Hz (36000VpH), a do łożyskowania jego ruchomych elementów użyto 31 kamieni. Na budowę werku składa się 326 komponentów. Rezerwa chodu wynosi 50 godzin

Zegarek będzie oferowany na brązowym pasku ze skóry aligatora, pasku gumowym, bądź na stalowej bransolecie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s