ZEGARKI

Zenith Elite 6150 [Baselworld 2015]

Foto: Materiały prasowe firmy Zenith

Foto: Materiały prasowe firmy Zenith

Wśród opisu nowości z Bazylei nie powinno zabraknąć tych zaprezentowanych przez manufakturę Zenith. Wszak jest ona bardzo poważana wśród miłośników zegarków na całym świecie. W dodatku linia Elite uchodzi za niezwykle klasyczną, a jej stylistyka skutecznie opiera się presji czasu.

W tym roku postanowiono zaprezentować kolejną wersję tego czasomierza, który będzie świetnym uzupełnieniem eleganckiego stroju. W ubiegłym roku świat obiegła wieść, że manufaktura planuje zaprzestanie montażu werków własnej konstrukcji w linii Elite, na rzecz tych produkowanych przez Sellitę. Natychmiast w branży rozpętała się prawdziwa burza. W reakcji na napływające zewsząd opinie, szefostwo manufaktury poinformowało o powrocie do idei montowania w modelach Elite jedynie kalibrów własnej konstrukcji.

Foto: Materiały prasowe firmy Zenith

Foto: Materiały prasowe firmy Zenith

W eleganckiej kopercie wykonanej ze stali nierdzewnej zamontowano kaliber 6150. Jest on wynikiem przeprojektowania wcześniej montowanego mechanizmu, który również był wynikiem prac inżynierów Zenitha. Zresztą dodać trzeba, że pierwowzór opracowany na początku lat ’90, otrzymał na targach w Bazylei w roku 1994 tytuł „Best Movement of the Year”. Nowy werk wyposażono w automatyczny naciąg sprężyny i pracuje on z częstotliwością chodu wynoszącą 4Hz (28800 VpH). Sam mechanizm mierzy jedynie 3,92mm wysokości. Energia w stosunku do poprzednika magazynowana jest nie w jednym, a w dwóch bębnach sprężyny, wobec czego rezerwa chodu wynosi teraz aż 100 godzin! Na budowę nowego kalibru składa się 195 komponentów.

Foto: Materiały prasowe firmy Zenith

Foto: Materiały prasowe firmy Zenith

Wspomniana wcześniej koperta mierzy 42mm średnicy oraz 10mm wysokości. Zwłaszcza ten drugi parametr wypada bardzo korzystnie jeżeli uwzględnimy wypukłe szkło szafirowe, będące wypełnieniem wąskiego pierścienia lunety. Dla poprawienia czytelności, zostało ono pokryte obustronnie powłoką antyrefleksyjną. Tego samego rodzaju szkło stanowi wypełnienie dekla, dzięki czemu możemy obserwować pracę oraz zdobienie mechanizmu – w tym charakterystyczną gwiazdę zdobiącą wahnik. Zegarek jest wodoodporny do 3atm.

W komplecie nabywca otrzyma także czarny pasek wykonany ze skóry aligatora.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s