Arnold&Son

Arnold & Son TBTE [Baselworld 2015]

Foto: Materiały prasowe Arnold & Son

Foto: Materiały prasowe Arnold & Son

„Ponadczasowa elegancja i innowacyjna technologia” – takimi słowami opisuje ten czasomierze producent. Najnowsza produkt ma zasilić kolekcję o nazwie „Royal”. W tym przypadku również znajdziemy mechanizm z komplikacją tzw. „prawdziwej sekundy”, która zwłaszcza w ostatnim czasie staje się flagową komplikacją stosowaną przez tą manufakturę.

Podobnie jak w wielu innych wyrobach A&S, projektanci postawili na otwartą architekturę tarczy. Większa część konstrukcji wyniesiona została ponad pokrytą ozdobnym szlifem powierzchnię cyferblatu. Całość została również mocno zagłębiona oraz otoczona pierścieniem, którego wewnętrzna powierzchnia została wypolerowana na wysoki połysk, co powiększa optycznie wrażenie znacznego wyniesienia konstrukcji werku ponad tarczę. Całość okala czarny pierścień, na którego powierzchni naniesiono nakładane indeksy godzinowe. Ich uzupełnienie stanowi podziałka minutowa.

Foto: Materiały prasowe Arnold & Son

Foto: Materiały prasowe Arnold & Son

Na godzinie 12 można dostrzec sprężynę napędową, której umieszczenie równoważy kompozycyjnie wycięcie na godzinie 6 – to właśnie w tym miejscu odnajdziemy tourbillon umocowany na polerowanym półmostku. Wymieniona we wstępie funkcja „prawdziwej sekundy” odnosi się w przypadku tytułowego czasomierza do sekundnika centralnego. W jego przypadku skala jest tożsama z podziałką minutową.

Foto: Materiały prasowe Arnold & Son

Foto: Materiały prasowe Arnold & Son

Podobnie jak w przypadku innych kalibrów produkowanych przez manufakturę, tak i w mechanizmie A&S8503 większość zdobień wykonywana jest ręcznie. Werk posiada manualny naciąg sprężyny, a rezerwa chodu wynosi 72 godziny. Wykonana z 18 karatowego różowego złota mierzy 44mm średnicy. Wypełnienie pierścienia lunety oraz dekla stanowi szkło szafirowe. To zamontowane od strony tarczy pokryto powłoką antyrefleksyjną. Zegarek jest wodoodporny do 30 metrów.

Podobnie jak w przypadku modelu Constant Force Tourbillon wyprodukowanych zostanie jedynie 28 sztuk, a wszystkie będą oferowane na brązowym, ręcznie szytym pasku ze skóry aligatora.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s