Tissot

Tissot PRS 516

Foto: Materiały prasowe firmy Tissot

Foto: Materiały prasowe firmy Tissot

Firma Tissot zdobyła w naszym kraju sporą popularność. Jej produkty widuję na nadgarstkach bardzo wielu osób. O ile nie należy ona z pewnością do moich faworytów, to co pewien czas firma potrafi zaskoczyć mnie bardzo pozytywnie. Nowy model PRS 516 z pewnością należy do tych niezwykle udanych niespodzianek. Sportowy duch, dobre materiały i ciekawe kształty łączą się w czasomierz, który jest jednym z najciekawszych (o ile nie najciekawszym) produktem z logo Tissota, jakie w ostatnim czasie zostały zaprezentowane.

Jego stylistyka ma nawiązywać do tematyki związanej z wyścigami samochodowymi. Co, więcej design jest nowoczesny i doskonale wpisuje się w trendy prezentowane przez produkty zdecydowanie droższe. Pierścień lunety wykonano z czarnej ceramiki Na jego powierzchni znajdziemy skalę tachymetru. Ciekawym zabiegiem jest zastosowanie czerwonego pierścienia stanowiącego połączenie wspomnianego tzw. „bezela” i wykonanej ze stali nierdzewnej koperty. Jej powierzchnia łączy płaszczyzny szczotkowane oraz polerowane na wysoki połysk.

Mierzy ona 45mm średnicy oraz 15,8mm wysokości. Z jej prawej strony odnajdziemy koronkę oraz przyciski, dzięki którym będziemy mogli obsługiwać funkcję stopera. Także wspomniane przyciski otrzymały czerwony akcent kolorystyczny. Koronkę wieńczy charakterystyczne „T” stanowiące logo producenta.

Foto: Materiały prasowe firmy Tissot

Foto: Materiały prasowe firmy Tissot

Dwie poziomo umieszczone sub-tarcze otoczono jasnymi okręgami, które kontrastują z ciemną powierzchnią cyferblatu ozdobionego pasami genewskimi. Na godzinie 9 zlokalizowana jest tzw. „mała sekunda”, natomiast na godzinie 3 zliczane są minuty podczas działania stopera. Tarczę okala podziałka minutowa oraz centralnego sekundnika. Naniesiono również prostokątne indeksy godzinowe. Proste linie prezentują także wypełnione materiałem luminescencyjnym wskazówki. Dodatkowym elementem cyferblatu, jest umieszczone na godzinie 6 okno datownika. Całość chroni szkło szafirowe pokryte powłoką antyrefleksyjną.

Mechanizm to ETA A05.H31 z automatycznym naciągiem sprężyny. Werk ten oferuje 60 godzin rezerwy chodu. Producent deklaruje, że wodoodporność czasomierza została przez niego oszacowana na poziomie 100 metrów. Zegarek jest oferowany na stalowej bransolecie bądź skórzanym pasku z wypełnieniem, którego stylistyka nawiązuje do pasków typu „rally”. Muszę przyznać, że całość prezentuje się rewelacyjnie.

4 odpowiedzi »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s