IWC

IWC Connect

Foto: Materiały prasowe firmy IWC

Foto: Materiały prasowe firmy IWC

W dniu dzisiejszym manufaktura IWC zaprezentowała rozwiązanie, którego z jednej strony nikt się nie spodziewał, ale które być może jest po prostu wyznacznikiem wszechogarniającej nas cyfryzacji. IWC Connect ma być gadżetem za pomocą którego będziemy w stanie kontrolować niektóre z noszonych przy sobie urządzeń elektronicznych, a które będą również podłączone do sieci internet.

Cała koncepcja opiera się o niewielkie urządzenie, które będzie można przyczepić do paska noszonego przez nas zegarka. Co więcej – producent wyraźnie akcentuje tutaj słowo „mechanicznego”. Dzięki temu miłośnicy klasycznych czasomierzy będą mogli kontynuować swoją pasję do zegarków, a jednocześnie nie będą musieli całkowicie rezygnować z funkcji jakie dają im elektroniczne konstrukcje typu „smart-watch”.

Foto: Materiały prasowe firmy IWC

Foto: Materiały prasowe firmy IWC

Producent deklaruje, że za pomocą IWC Connect będziemy również mogli śledzić naszą aktywność. Jest to coraz powszechniejszy sposób zbierania informacji o naszym życiu. Dzięki temu możemy kontrolować jaką trasę przeszliśmy, ile zrobiliśmy kroków, ile przy tym spaliliśmy kalorii itp. Lista czynności jest długa.

Osobiście nie widzę potrzeby użytkowania takiego urządzenia, ale w obliczu coraz większego boom’u na zegarki inteligentne trudno się dziwić wprowadzeniu takiego rozwiązania na rynek. Moim zdaniem jest to (nie to konkretne urządzenie, a cały trend) przerostem formy nad treścią, przez co więcej uwagi poświęcamy na kontrolowanie elektroniki oraz zbieranie wspomnianych danych (które w dodatku najczęściej nie są nam tak niezbędne jak by się wydawało), aniżeli na cieszenie się bieżącą chwilą. Czy IWC Connect i jego idea przyjmie się na rynku? Nie wiadomo. Pewnym jednak jest, że dla niektórych osób będzie stanowiło to pewien złoty środek pomiędzy rozwiązaniami tradycyjnymi oraz najnowszymi technologiami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s