Montblanc

Montblanc Black&White – nowości na sezon 2015 oraz 2016 – Kraków

mb_bw_event

Grafika: Materiały firmy Montblanc

W dniu 30 maja bieżącego roku w Krakowie w Butiku Montblanc, nadarzyła się okazja do przyjrzenia się nowościom, które marka wprowadza na sezon 2015 oraz 2016. Wydarzenia „Black & White Weekes” odbywają się na całym świecie. W tym roku Polska znalazła się na 4 miejscu w kolejce do prezentacji tej „wędrującej” kolekcji, tak więc można powiedzieć, że nasz kraj znalazł się na uprzywilejowanej pozycji. Mowa wprowadzająca należała do Dyrektor Marketingu Montblanc – Pani Izabeli Gałęzy.

Z uwagi na fakt, że niektóre nowości będą miały swoją premierę dopiero za pewien czas, to nie mogę Wam zdradzić zbyt wielu szczegółów. Z tego też względu niektórym produktom nie można było robić zdjęć -jest to dla mnie jak najbardziej zrozumiałe i nastawiałem się na taką sytuację od samego początku. Wbrew pozorom nie jest to aż taka niedogodność jak mogło by się wydawać, ponieważ szereg zaprezentowanych produktów dostępnych już w sprzedaży i nie jest objętych klauzulą „jeszcze niedostępne”. Pokaz w pełni sprostał naszym oczekiwaniom. Wszystko co zostało zaprezentowane, było warte zobaczenia i z pewnością warto na te produkty czekać. Nawet bez zdradzania szczegółów muszę przyznać, że zmian i nowości zwłaszcza w zakresie przyborów piśmienniczych jest sporo i prezentują się one bardzo dobrze.

montblanc_blackandwhite2015sm-22

montblanc_blackandwhite2015sm-21

montblanc_blackandwhite2015sm-24Co mogę wobec tego ujawnić? Pojawi się nowe wykończenie modelu Meisterstück Geometric – wpasuje się ono w rozpoczęty w tym roku przez różne firmy trend powrotu do klasycznej czerni ze srebrnymi dodatkami. Będzie cała kolekcja o nazwie Blue Hour, której część można zobaczyć na poniższych zdjęciach, a która mnie osobiście bardzo przypadła do gustu. No i jest tzw. „szkieleton”, którego cena mająca oscylować w okolicy 7500 Euro na pewno będzie dla niektórych zaporowa, jednak jeżeli coś można o nim powiedzieć, to moim zdaniem jest to najlepsza kompozycja kolor/wykończenie, jaką w tym modelu widziałem. Pióro to robi niesamowite wrażenie. Jeżeli jego cena przekracza nasze możliwości, to polecam zainteresować się pozostałymi modelami z kolekcji Blue Hour.

Pojawi się także model z ciekawym patentem dotyczącym skuwki, jak również piękne pióro z korpusem wykończonym skórą, która nie będzie nakładana, a szyta bezpośrednio na piórze. Oczywiście nie zabraknie limitowanych edycji. Jedna z nich na pewno jest oryginalna i odważna, gdyż w dosyć konserwatywnym świecie piór wiecznych sposób wykończenia jej korpusu może zaskoczyć niejednego (może zdradzę jedynie, że pojawi się na korpusie pióra między innymi napis „TOMATO”). Zresztą drugi model również będzie prezentował się interesująco.

montblanc_blackandwhite2015sm-25

montblanc_blackandwhite2015sm-1

montblanc_blackandwhite2015sm-2

montblanc_blackandwhite2015sm-3

montblanc_blackandwhite2015sm-5

montblanc_blackandwhite2015sm-6

montblanc_blackandwhite2015sm-7

montblanc_blackandwhite2015sm-8

montblanc_blackandwhite2015sm-9

montblanc_blackandwhite2015sm-10

montblanc_blackandwhite2015sm-11

montblanc_blackandwhite2015sm-12

montblanc_blackandwhite2015sm-13

montblanc_blackandwhite2015sm-14

montblanc_blackandwhite2015sm-15

montblanc_blackandwhite2015sm-16

montblanc_blackandwhite2015sm-17

montblanc_blackandwhite2015sm-18

montblanc_blackandwhite2015sm-19

montblanc_blackandwhite2015sm-20

montblanc_blackandwhite2015sm-27

montblanc_blackandwhite2015sm-28

montblanc_blackandwhite2015sm-29

montblanc_blackandwhite2015sm-30

montblanc_blackandwhite2015sm-31

montblanc_blackandwhite2015sm-32

montblanc_blackandwhite2015sm-34Co jeszcze? Na pewno będą nowe zegarki, chociaż w tym przypadku większość kolekcji widniejącej na półkach była już nam znana. Na uwagę na pewno zasługuje czasomierz typu „pilot”, który będzie utrzymany w stylistyce retro (włącznie ze starym logo MB), a w którym znajdzie się werk z ręcznym naciągiem sprężyny, który będzie produkowany oczywiście prze Minervę. Jest to nowość, która na pewno pojawi się na łamach Zegarki i Pióra po swojej premierze.

Podczas wydarzenia podkreślano również pochylenie się nad nowymi technologiami. W końcu od pewnego czasu na rynku są już przybory pozwalające nam pisać po ekranach dotykowych (zarówno dla produktów Apple jaki Samsung). Osobiście użytkuję taki przyrząd innej firmy, i muszę powiedzieć, że o ile on również jest wysokiej jakości, to produkty Montblanc dają nam tutaj naprawdę ciekawe możliwości. Pierwszy z przyrządów umożliwia nam nie tylko zaawansowaną obsługę dodatkowego menu, ale także płynne pisanie po ekranie np. smartphone’a. Drugie posiada dodatkowo rozbudowaną aplikację, dzięki której możemy wybrać nie tylko rodzaj tła mającego imitować rodzaj papieru, ale także wybierać spośród narzędzi piśmienniczych, czy też kolorów atramentu (a to tylko część funkcjonalności).

No i oczywiście nie zabraknie wyrobów wykonanych z wysokogatunkowych skór.

Na wydarzenie obowiązywały specjalne zaproszenia, dlatego w tym miejscu bardzo chciałem podziękować Panu Tomaszowi Jóźwiakowi, nie tylko za nie, ale również za przemiłą rozmowę oraz poświęcenie nam sporej uwagi podczas całego wydarzenia. Zresztą należy dodać, że podczas całego wydarzenia panowała niezwykle miła atmosfera. Dziękuję wobec tego Pani Dyrektor, Panu Tomaszowi, jak i również całej załodze Butiku za miło spędzony wieczór, oraz za czas i pracę jaka została włożona w przygotowanie całego wydarzenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s