Aerowatch

Aerowatch Chrono Quartz – recenzja

aerowatch_chrono_quartz_sm-22Zegarki kwarcowe nie pojawiają się często na łamach Zegarki i Pióra, jednak już pewien czas temu zamieszczałem recenzję modelu 1942 Chrono Quartz. Tytułowy zegarek ma bardzo podobną nazwę, jednak są to tak naprawdę dwa zupełnie różne czasomierze. Ten recenzowany kilka miesięcy temu cechowała stylistyka retro, natomiast ten tytułowy prezentuje zdecydowanie nowocześniejszą stylistykę. Także czarno-czerwona kolorystyka nadaje mu sportowego zacięcia.

Koperta ze stali nierdzewnej mierzy 42mm średnicy. Jej proporcje podobne są do modelu z kolekcji 1942, więc nie dziwi fakt, że zegarek dobrze układa się na nadgarstku. Satynowana powierzchnia koperty kontrastuje z pozostałymi kolorami. Z jej prawej strony umieszczono koronkę, a także przyciski służące do obsługi funkcji stopera. One również posiadają barwne akcenty w formie czerwonego paska. Wyoblony kształt pierścienia lunety jest charakterystycznego dla produktów z logo Aerowatch.

aerowatch_chrono_quartz_sm-1

aerowatch_chrono_quartz_sm-2

aerowatch_chrono_quartz_sm-4

aerowatch_chrono_quartz_sm-5

aerowatch_chrono_quartz_sm-6

aerowatch_chrono_quartz_sm-7Wspomniany czarny kolor cyferblatu kontrastuje z czerwoną podziałką tachymetru. Na tarczy umieszczono także spore polerowane, oraz wypełnione materiałem luminescencyjnym indeksy godzinowe. Na godzinie 6 zlokalizowano datownik, który wyświetla w danym momencie 3 dni (aktualny dzień jest pośrodku okna) – posiada on także delikatną, ale ładnie wyróżniającą go ramkę. Dwie poziomo ułożone sub-tarcze umieszczono na godzinie 2 (będący w istocie sekundnikiem) oraz 10 (zliczający czas w zakresie 30 minut).

Ponad tarczą przesuwają się wskazówki o ostrych, dynamicznych kształtach, które dodatkowo wypełniono materiałem luminescencyjnym. O ile prezentują się naprawdę atrakcyjnie, to moc świecenia jest umiarkowana podobnie jak długość świecenia. Charakteru nadaje rownież czerwony sekundnik związany z funkcją stopera.

Wewnątrz zegarka znajdziemy kwarcowy mechanizm ISA 8771/201. Do łożyskowania jego ruchomych elementów użyto jedynie 3 kamieni. Z uwagi na rodzaj użytego mechanizmu możemy pominąć dywagacje na temat jego dokładności, gdyż ta jest na pewno duża, gdyż mechanizmy kwarcowe uzyskują lepsze wyniki niż czasomierze z werkami mechanicznymi.

aerowatch_chrono_quartz_sm-8

aerowatch_chrono_quartz_sm-9

aerowatch_chrono_quartz_sm-10

aerowatch_chrono_quartz_sm-11

aerowatch_chrono_quartz_sm-12

aerowatch_chrono_quartz_sm-13

aerowatch_chrono_quartz_sm-14

aerowatch_chrono_quartz_sm-16

aerowatch_chrono_quartz_sm-15

aerowatch_chrono_quartz_sm-17I tak dochodzimy do pełnego, stalowego dekla, na powierzchni którego umieszczono podstawowe informacje o zegarku. Na jego powierzchni znalazło się również centralnie umieszczone duże logo producenta. Pomimo swojego ascetycznego wyglądu, prezentuje on się dobrze w kontekście całościowego projektu czasomierza.

Czarny, skórzany pasek posiada czerwone przeszycie. Bardzo dobrze pasuje wizualnie do zegarka. O jego trwałości nie mogę się wypowiedzieć, gdyż w tym celu trzeba by go użytkować przez dłuższy czas, natomiast robi on dobre wrażenie.

aerowatch_chrono_quartz_sm-20

aerowatch_chrono_quartz_sm-21

aerowatch_chrono_quartz_sm-23

aerowatch_chrono_quartz_sm-22

aerowatch_chrono_quartz_sm-24

aerowatch_chrono_quartz_sm-25Podsumowanie:

Zegarek jest solidnie wykonany, a w dodatku prezentuje się ciekawie i atrakcyjnie. Jego sportowy charakter podkreślają liczne czerwone akcenty. Moim zdaniem może on rywalizować z innymi zegarkami w swojej kategorii cenowej. Obecnie wyceniony został on na około 3000zł, co nie jest kwotą małą jak na zegarek z mechanizmem kwarcowym. Fakt zastosowania tego rodzaju mechanizmu dla jednych będzie wadą, a dla innych zaletą. Moim zdaniem warto mu się przyjrzeć.

W tym miejscu chciałem podziękować firmie Morwa będącej dystrybutorem zegarków marki Aerowatch, za dostarczenie zegarka do recenzji w Polsce.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s