Vacheron Constantin

Vacheron Constantin Patrimony ultra-thin calibre 1731

Foto: Materiały prasowe firmy Vacheron Constantin

Foto: Materiały prasowe firmy Vacheron Constantin

Wśród nowości zaprezentowanych podczas Watches & Wonders, manufaktura Vacheron Constantin umieściła także kreacje o mocno powściągliwej stylistyce. Wsród nich jest nowy repetier należący do kolekcji Patrimony. Prostota, minimalizm i elegancja, to słowa które najlepiej pasują do opisania charakteru czasomierzy z tej linii. Tytułowy zegarek to także tzw. „ultra-thin”, czyli zegarek, którego jednym z głównych założeń jest możliwie jak najmniejsza wysokość koperty.

Model ten został przygotowany w wersji z opalizującą srebrną bądź czarną tarczą. Na jej powierzchni panuje niezwykła przejrzystość. Projektanci umieścili na niej jedynie wąskie, wykonane z 18 karatowego białego złota, nakładane indeksy godzinowe, niewielkie indeksy dla skali minutowej, oraz sub-tarczę tzw. „małej sekundy”. Całość uzupełniają wąskie wskazówki oraz logo producenta. Krój poszczególnych elementów tej kompozycji można już uznać za klasykę.

Foto: Materiały prasowe firmy Vacheron Constantin

Foto: Materiały prasowe firmy Vacheron Constantin

Foto: Materiały prasowe firmy Vacheron Constantin

Foto: Materiały prasowe firmy Vacheron Constantin

Kaliber 1731 posiada manualny naciąg sprężyny. Rezerwa chodu wynosi 65 godzin, częstotliwość chodu wynosi 3Hz (21600 VpH). Na jego konstrukcję składa się 265 komponentów. Mechanizm ten wyposażono także w uchodzącą za jedną z najtrudniejszych do wykonania komplikacji – mowa o minutowej repetycji. W tym przypadku udało się ją wbudować w mechanizm o niezwykle małych gabarytach. Jego średnica to 32,8mm, natomiast wysokość wynosi jedynie 3,9mm. Wykorzystano zresztą część rozwiązań zaprojektowanych na potrzeby kalibru 2755, który został zaprezentowany w 2007 roku.

Wykonana z platyny próby 950 koperta mierzy 41mm średnicy oraz 8,1mm wysokości. Z jej prawej strony umieszczono koronkę ozdobioną logo producenta, natomiast po przeciwnej stronie koperty zlokalizowano przycisk, dzięki któremu możemy aktywować bądź dezaktywować funkcję repetycji. Do wypełniania pierścienia lunety oraz dekla użyto szkła szafirowego.

W komplecie z zegarkiem otrzymujemy czarny pasek ze skóry aligatora Mississippiensis. Pasek wyposażony jest w wykonaną z platyny klamrę. Producent dostarcza wraz z zegarkiem również szkło powiększające oraz rezonator „La Musique du Temps”, który pozwala wzmocnić dźwięki emitowane przez mechanizm repetiera.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s