Davosa

Davosa Speedline TX – recenzja

davosa_speedline_chrono_recsm-2Zegarki o sportowym charakterze, które w dodatku oferowane są w niewygórowanych cenach, są jednymi z najczęściej wybieranych przez klientów. Oba te kryteria spełnia model Speedline TX firmy Davosa. Recenzja dotyczy jednego z dwóch wariantów tego czasomierza, który utrzymano w stylistyce kojarzącej się z wyścigami samochodowymi. Trzeba przyznać, że prezentuje się on interesująco.

Kopertę mierzącą 42mm średnicy oraz 12mm wysokości wykonano ze stali nierdzewnej, którą pokryto powłoką PVD w kolorze czarnym. Z jej prawej strony umieszczono przyciski pozwalające na obsługę funkcji stopera, oraz koronkę, którą producent ozdobił swoim logo. Na pierścieniu lunety umieszczono skalę tachymetru, która została wypełniona farbą w kolorze białym. Powłoką PVD nie pokryto zakręcanego dekla, na którym również znalazło się firmowe logo. W tym miejscu przydałby się może ciekawszy motyw, który mógłby być jednocześnie trochę bardziej przestrzenny.

davosa_speedline_chrono_recsm-1

davosa_speedline_chrono_recsm-4

davosa_speedline_chrono_recsm-3

davosa_speedline_chrono_recsm-5

davosa_speedline_chrono_recsm-6

davosa_speedline_chrono_recsm-7Czarny jest także cyferblat, na którym umieszczono kontrastujące pasy, co jest kolejnym nawiązaniem do sportów motorowych. Na tej powierzchni umieszczono nakładane indeksy, które wypełniono materiałem luminescencyjnym. Siła z jaką one świecą, nie jest zbyt wielka, chociaż pozytywnie na tym tle wyróżniają się wskazówki, które świecą mocniej niż indeksy.

Na tarczy umieszczono trzy totalizatory które umieszczono w układzie horyzontalnym. Dosyć nietypowo, bo na godzinie 3 umieszczono sub-tarczę sekundnika. Jest to jednak rozwiązanie spotykane zdecydowanie częściej w zegarkach z mechanizmem kwarcowym. Krój i proporcje elementów są dobrane dosyć optymalnie, i ciężko im cokolwiek zarzucić. Zresztą zegarek jako całość prezentuje się naprawdę dobrze, co moim zdaniem jest pewnym atutem w tej kategorii cenowej. Wewnątrz pracuje kwarcowy mechanizm Ronda 5030D. Z uwagi na charakterystykę tego typu werków, to trudno ich pracy cokolwiek zarzucić. Precyzyjny chód oraz tzw. „bezobsługowość” to główne zalety zegarków z mechanizmem kwarcowym.

davosa_speedline_chrono_recsm-8

davosa_speedline_chrono_recsm-9

davosa_speedline_chrono_recsm-10

davosa_speedline_chrono_recsm-11

davosa_speedline_chrono_recsm-12

davosa_speedline_chrono_recsm-13Producent dołącza do zegarka dwukolorowy pasek materiałowy. W tym przypadku był on czarno-czerwony. Moim zdaniem bardzo dobrze pasuje on do charakteru zegarka. Cena na poziomie 1700zł nie jest szczególnie wygórowana na tle innych producentów, aczkolwiek zegarek ten nie należy również do najtańszych. Jednak jakość wykonania oraz wygląd sprawiają, że można wziąć go pod uwagę w trakcie tzw. „zakupowych rozważań”.

W tym miejscu chciałem podziękować firmie Chrono Online Sp.j – będącej dystrybutorem zegarków marki Davosa w Polsce.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s