Panerai

[Pre-SIHH] Panerai Radiomir 1940 3 Days Automatic Acciaio [42mm]

Foto: Materiały prasowe firmy Panerai

Foto: Materiały prasowe firmy Panerai

Pierwsze przedpremierowe wieści dotyczące nowości, które oficjalnie zostaną zaprezentowane na targach SIHH zaczynają już się pojawiać. Jedną z pierwszych, jest informacja dotycząca modelu Radiomir 1940 3 Days Automatic Acciaio, który będzie produkowany przez firmę Panerai. Jest on o tyle niezwykły, że będzie to pierwszy czasomierz w kolekcji Radiomir 1940, który będzie miał cyferblat w kolorze białym.

W obrębie tarczy wprowadzono także kosmetyczne zmiany, które jeszcze bardziej mają podkreślać porządek i czytelność wskazań. Czarne arabskie cyfry indeksów godzinowych wspierane są przez punkty, które zostały wypełnione materiałem luminescencyjnym w kolorze ecru. To samo działanie zastosowano w przypadku wskazówek.

Foto: Materiały prasowe firmy Panerai

Foto: Materiały prasowe firmy Panerai

Foto: Materiały prasowe firmy Panerai

Foto: Materiały prasowe firmy Panerai

Foto: Materiały prasowe firmy Panerai

Foto: Materiały prasowe firmy Panerai

Koperta będzie wykonana ze stali nierdzewnej (AISI 316L), a jej wymiary będą wynosiły odpowiednio 42mm średnicy oraz 10,93mm wysokości. Producent podkreśla, że proporcje tego elementu zaczerpnięte zostały z modeli produkowanych przed laty, natomiast materiały i wykonanie spełnia najwyższe obecnie panujące standardy. Z prawej strony koperty odnajdziemy polerowaną koronkę, której zwieńczenie zdobi logo producenta. Wodoszczelność została określona na poziomie 10bar, co odpowiada mniej więcej wartości 100m.

Czasomierz będzie wyposażony we własnej konstrukcji mechanizm P.4000 z automatycznym naciągiem sprężyny (który realizowany jest między innymi za pomocą mikro-rotora). Kaliber ten został zaprezentowany w ubiegłym roku (pisałem o nim TUTAJ). Jest to pierwszy własny mechanizm Panerai, w którym zastosowano mikro rotor. Rozwiązanie to pozawala na zredukowanie wysokości werku, która w tym przypadku wynosi jedynie 3,95mm. Wahnik wykonano z wolframu (w przypadku zegarka z kopertą ze stali) lub z 22 karatowego różowego złota (w przypadku wersji z kopertą z różowego złota). Projektanci chwalą się tym, że wg nich udało im się zaprojektować mechanizm o wyjątkowo stabilnej konstrukcji. Pracuje on z częstotliwością 4Hz (28800 VpH). Rezerwa chodu wynosi 3 dni (werk posiada 2 bębny sprężyny). W dodatku mechanizm został wyposażony w funkcję, dzięki której po odciągnięciu koronki blokowana jest praca balansu. Do łożyskowania ruchomych elementów użyto 31 kamieni. Na konstrukcję mechanizmu składają się 203 komponenty.

Foto: Materiały prasowe firmy Panerai

Foto: Materiały prasowe firmy Panerai

Zegarek będzie oferowany na skórzanym pasku, którego przeszycia mają kontrastować z ogólną kolorystyką czasomierza.

2 odpowiedzi »

  1. Dosyć klasyczny. Nie robi jednak wrażenia bardzo dostojnego. Nieco „radości” na tarczy wnosi krój cyfr oraz brązowe akcenty na wskazówkach i indeksach. Pasuje do porządnego ale luźnego stroju. Pasuje na lato.
    Z tyłu faktycznie rzuca się w oczy malutki wahnik. Nawet zastanawiałem się czy nie ma problemu z wystarczającym naciągiem gdy mniej się rusza ręką ale skoro producent zapewnia, ze to działa jak trzeba to pozostaje mu wierzyć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s